'PKK'nın başarısı olarak göstermek densizlik'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Demokratikleşme Paketi'yle ilgili yaptığı değerlendirmede "Edep dışı bir ifadeyle PKK'nın başarısı olarak bu paketi göstermek büyük bir densizliktir" dedi.

25.09.2013 - 11:47

'PKK'nın başarısı olarak göstermek densizlik'

Demokratikleşme Paketi, Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Bugün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a paketin içeriği soruldu.

Arınç, "Paketteki 20'ye yakın yeni konuyu açıklamak bana düşmez. Kimsenin de "gelin şunu sokakta tartışalım, bizim hiç haberimiz yok" demesi doğru değil. Bir defa eğer bir tasarı olacaksa Bakanlar Kurulu'nda tartışılır. Seçim sistemi üzerinde bir tartışmanın kamuoyunda yapılmasını istediğimiz için onu açıklayacağız. Buna bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları acaba nasıl bakıyorlar, bizi hangi yönde motive etmek istiyorlar diye bir tartışma alanı da olacaktır.

Biz yaptığımız işi biliyoruz. Bunun, hazırladığımız paketin, ne PKK ile ne İmralı ile hatta ne çözüm süreciyle ve son geldiğimiz nokta ile kesinlikle bir ilişkisi yok ama bu kadar acımasızca ve biraz da edep dışı bir ifadeyle PKK'nın başarısı olarak bu paketi göstermek büyük bir densizliktir" diye konuştu.

Arınç, "Üç dönem kuralı devam ediyor. Değiştirmek niyetinde de değiliz" dedi.

'CHP ESKİ GÜNLERİ BIRAKMIŞSA...'
Başbakan Yardımcısı, "(Kamuda başörtüsü) Bu konuda kanuni düzenleme yapmaya gerek yok. Eğer her zaman buna karşı çıktığını, laikliğin bundan zarar göreceğini, Türkiye'de irticanın hortlayacağını söyleyen ve 2008 yılında 411 milletvekilinin el kaldırmasıyla yapılan anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi'ne götürerek iptal ettiren CHP artık o eski günleri geride bırakmış, 'Niye olmasın' noktasına gelmişse inanın bir kanuni düzenleme yapmaya bile gerek yok" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...