PKK’nın Silopi şifreleri

PKK’nın Silopi’de polise karşı saldırısının şifreleri örgütün internet sitesindeki bir yazıda ortaya çıktı.

12.05.2011 - 15:33

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde dün gece Polisevi'nin koruma noktasındaki yönelik 2 polis memurunun şehit olduğu saldırıdan önce PKK'nın elabaşlarından polise yönelik saldırı sinyalini internet sitesi aracılığıyla verdiği ortaya çıktı.

PKK'nın silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) internet sitesinde 10 gün önce örgütün elebaşlarından Kasım Engin kod adı ile yazılan bir yazıda, polise yönelik saldırılarının şifreleri ve polise yönelik saldırıların artırılması istendiği ortaya çıktı.

Polisin “denizdeki dalga kıranlara” benzetilen yazıda şöyle deniliyor:

"Eğer AKP'nin politikalarına bakmak istiyorsak, AKP'nin ne yapmak istediğini öğrenmek istiyorsak polise bakmamız yeterlidir. Çünkü polis bizzat AKP'dir. AKP'nin politikalarını ilk pratikleştiren güç polistir. Polis teşkilatıdır. Bir nevi AKP'nin turnusol kağıdı polislerdir. Bugün Kürdistan'da ya da Kürt sorununa yaklaşımda polisin yaptıklarına bakarak AKP'nin ne yapmak istediğini anlamak zor değildir. Çünkü polis AKP'nin dalgakıranıdır. AKP'nin ruhudur. AKP'nin kendisidir. Ve bugün Kürdistan'da saldırıya geçmiş bir polis örgütünü görüyoruz.

Bu saldırıya geçmiş bir AKP'dir. Bugün çoluk çocuklara gaz bombalarıyla, tazikli suyla, coplarla saldırıya geçen bir polis görüyoruz bu halkımıza karşı saldırıya geçen bir AKP demektir. Bugün polis adeta Kürdistan'ın her yerinde Kürtlerin karşısına dikilen bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Bu esasta topyekün Kürt toplumuna karşı atağa geçen, ezmeyi hedefleyen bir AKP demektir.

Kürt halkına karşı saldırıya geçmiş AKP'nin koruyucu zırhı polisler ise, yani dalgakıranları polisler ise o zaman ilk yapacağımız iş bu dalgakıranları aşmaktır."

Yazıda, "Dalgakıranları nasıl aşacağız. Herhalde birinci yöntemi dalgakıranları ortadan kaldırmaktır. Bunu yapabiliriz miyiz? Herhalde yapamayız. Ama dalgakıranları bir tsunami dalgası gibi aşarak AKP'ye ulaşabilir miyiz? Evet, bunu yapabiliriz. O zaman yapacağımız ilk iş, AKP'nin dalgakıranlarını gördüğümüz her yerde dalgakıran olmaktan çıkarmak için tüm gücümüzle bu dalgakıranlara yönelelim. Özcesi, AKP'nin dalgakıranlarını dalgakıran olmaktan çıkarmak, her Kürt gencinin ve özgürlük isteyen bireylerin görevi olmalıdır" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...