Orgeneral Hulusi Akar: PKK’ya ağır zayiat verdirildi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terör örgütüne ağır zayiat verdirildiğini belirterek, “Bu mücadelede sonuna kadar gidilecektir” dedi.

Anadolu Ajansı 17.10.2015 - 11:11

Orgeneral Hulusi Akar: PKK’ya ağır zayiat verdirildi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar,  "Ateş Serbest 2015" tatbikatının başarıyla tamamlanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Terörle mücadele konusunda bilgiler veren Akar, şu ifadeleri kullandı:

"Hem Irak'ın kuzeyinde hem yurt içindeki faaliyetlerde çok ciddi oranda silah ve mühimmat depoları, barınma alanları, sığınaklar imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiş ve teröristlere ağır zayiat verdirilmiştir, verdirilmeye de devam edilmektedir. Bu mücadelede sonuna kadar gidilecektir.

Bütün arkadaşlarımız, tek pilottan, tek erden, en üst düzeydeki komutana kadar bütün arkadaşlarımız sivillere zarar vermeme konusunda çok büyük dikkat, çok büyük hassasiyet göstermektedir."

Kara Kuvvetleri Komutanlığının "Ateş Serbest-2015" tatbikatının Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komuta kademesinin katıldığı Seçkin Gözlemci Günü", Polatlı'nın Acıkır mevkisindeki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Alanı'nda dün yapılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...