Alınan bilgiye göre, merkez Toroslar ilçesi Yumuktepe Mahallesi'nde devriye görevi yapan 33 A 7596 plakalı polis aracına pompalı tüfekle saldırı düzenlendi.

Saldırıda araç içerisinde bulunan polis memurları Nuh Mehmet Uslu ve Mahmut Gürocak yaralandı.

İki polisin vücutlarında saçma yaraları ve cam kesikleri oluştuğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki yaralı iki polis memurunu ziyaret ederek, durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Öksüz, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, ekip aracına, ara sokaktan muhtemelen 10-15 metrelik mesafeden 5 el ateş edildiğini söyledi.

Olayda kullanılan silahın, pompalı tüfek olduğunu dile getiren Öksüz, ''Saldırı neticesinde, aracın ön ve yan camları kırılıyor. Çam parçaları da memurumuzun yüzünde ufak tefek yaralanmalara neden oluyor. Bir memurumuz ise kafasına saçma yarası alıyor. Saçmalardan biri memurumuzun yüzünü çiziyor, iki tanesi de deri altına geçiyor. Arkadaşlarımızın hayati tehlikeleri yok. Memurlarımız anında karşılık veriyorlar. Bunun üzerine zanlılar, ellerindeki silahı ve olay yerine iki tane patlayıcıyı bırakıp kaçtı'' şeklinde konuştu.

En kısa sürede zanlıları yakalayıp adalet karşısına çıkaracaklarını ifade eden Öksüz, ''Şahısların 4 kişi olduğu tahmin ediliyor. Olayla ilgili arkadaşlarımız sıcak takip yapıyorlar. Henüz herhangi bir gözaltı olayı yok'' diye konuştu.