Polis hırsızlarla çatıştı: 1 ölü

İstanbul Ümraniye'de bir marketi soymaya çalışan şüpheliler polisin dur ihtarına ateşle karşılık verince çatışma çıktı.

Haberler 30.12.2010 - 09:36

Ümraniye’de saat 01.00 sıralarında Atatürk Mahallesi Kartal Sokak üzerinde bir marketin hırsızlar tarafından soyulduğunu fark eden bir vatandaş 155'i aradı.

Kısa sürede olay yerine giden polis, 6 kişinin plakası olmayan bir minibüse marketteki malları yüklediğini gördü. "Dur polis" diyen güvenlik güçlerine şüphelilerden biri tabanca ile ateş etmeye başladı.

Polislerin karşılık vermesi üzerine çatışma başladı. Silah seslerini duyan bazı vatandaşlar da evlerinin pencerelerine çıkarak çatışmayı izlemeye başladı.

Bir polisin silahından çıkan kurşun Yasin adlı şüphelinin sırtına isabet etti. Hırsızlardan biri açılan ateşe rağmen direksiyona oturdu, arkadaşlarının araca binmesini bekledi ve gaz pedalına yüklendi. Ön tarafta kendilerine ateş eden polislerin üzerine aracı süren hırsız, bir ekip otosuna çarptıktan sonra kaçmaya başladı. Polisler de kendi araçlarına binerek hırsızların minibüsünü takip etti.

Suiş Caddesi’ne kadar gelen minibüs, önüne çıkan 34 THB 63 plakalı bir taksiye çarptı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden hırsız, bir araca da çarpınca minibüs hareket kabiliyetini kaybetti. Yaralı şüpheli Tantavi Caddesi’ne, diğer şüpheliler de Şuiş Caddesi’nden aşağıya doğru kaçmaya başladı.

Polis yaralı hırsızı Tantavi Caddesi’nde yakalayarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Doktorların tüm müdahalesine rağmen soyadı öğrenilemeyen Yasin adlı şüpheli hayatını kaybetti.

Çatışma anını izleyen ve çenesini kurşun sıyıran Ahmet Çarkıt da aynı hastanede ayakta tedavi gördü. Polis, hırsızların kullandığı araç içinde geniş çaplı araştırma yaptı. Araçta demir kesme makası ile levye bulundu.

Sayfa Yükleniyor...