Polis hırsızlık yöntemini deşifre etti

İzmir'de teknoloji mağazalarından hırsızlık yapan bir kişi yakalandı. Zanlının alarm sistemi uyarı vermemesi için çantasının içini folyo ile kapladığı anlaşıldı.

Anadolu Ajansı 19.09.2017 - 11:53 | Son Güncelleme : 19.09.2017 - 12:00

Polis hırsızlık yöntemini deşifre etti

İzmir'de, AVM'lerdeki mağazaların alarm sisteminin uyarı vermemesi için özel olarak folyo kaplı çanta hazırlayan ve bu yöntemle hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı.

Kentteki bir AVM'de özellikle kıyafet, ayakkabı ve teknolojik ürünlerin satıldığı mağazalarda gezen bir kişinin hareketlerinden şüphelenen polis, takibe başladı.

AVM polisi, şahsı fiziki takibin yanı sıra alışveriş merkezinin kameralarından anbean izledi. Şüphelinin, teknolojik ürünlerin satışının yapıldığı bir mağazada ürünleri çantaya koyduğunu fark eden polis hemen harekete geçti.

İş yeri çıkışında durdurulan zanlının çantasındaki aramalarda çalıntı ürünlere rastlandı. Polis kontrol noktasına götürülen şüphelinin, iş yeri çıkışına kurulan alarm sisteminin ikaz vermemesi için hırsızlık amaçlı özel olarak hazırladığı çantayı folyo kağıtla kapladığı tespit edildi.

Üst aramasında mağazalardan çalmayı planladığı ürünlerin isminin yazılı olduğu not çıktı. Kendisini Cezayirli olarak tanıtan ve parmak izi incelemesinde Suriye uyruklu Abdulaziz T. olduğu anlaşılan şüphelinin, 6 cep telefonu çalmak suçundan arandığı öğrenildi.

İşlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklandı.Öte yandan, şüphelinin bir mağazadaki hırsızlık anı iş yerine ait güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Görüntülerde, şüphelinin sepetteki ürünleri folyo kağıtla kapladığı çantaya koyduğu görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...