Polis kozmetik sektörüne giriyor

Emniyet mensuplarının sandığı POLTEK, kozmetik sektörüne giriyor. Kırışık giderici, antiaging ve selülit kremi yolda.

27.12.2011 - 08:07

Polis kozmetik sektörüne giriyor

Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) yan şirketi olan POLTEK kozmetik sektörüne girdi. POLTEK, Polshine markası altında kırışık giderici, el ve ayak kremi, antiaging ve selilüt kremi üretecek.

Mayın temizleme konusuyla da ilginen şirket artık hem selülitleri hem de mayınları temizleyecek.

POLTEK Genel Müdürü Murat Küçük’ün verdiği bilgiye göre POLTEK 2004 yılında kuruldu. Yönetimde aktif polis mensubu yok. Küçük ise bir süre Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalıştı ancak daha sonra istifa ederek özel sektöre geçti ve tekrar profesyonel yönetici olarak POLTEK’e geldi. “Kızılay’daki bir firmadan farkımız yok” diyen Küçük, buna karşılık KOSGEB ya da Hazine teşviklerinden faydalanmadıklarını vurguladı. 2011 Mart ayında yeniden yapılanma süreciyle ‘alışverişteson.com’ adresinde internetten alışveriş yapılabilen site açan POLTEK, yaptıkları araştırmanın ardından kozmetik sektörüne de girmeye karar verdi.

Radikal'in haberine göre, Polshine markasıyla üretilecek 42 kozmetik ürünün tanıtımı 2012 Ocak ayında yapılmaya başlanacak. Polis eşleri ise internetteki alışveriş sitesi ‘alisveristeson.com’dan daha ucuza alışveriş yapabilecek. Polshine ana ürün grubunun yanı sıra Shinegold çocuk grubu gibi alt gruplar da olacak. Firma, yurtiçi satışa başlanmasının ardından Avrupa, Ortadoğu olmak üzere 10 ülkede daha lansman yapmaya hazırlanıyor.

El ve ayak kremi ile çıkış yapmaya hazırladıklarını, çıkacak ürünler içinde kırışık giderici, botoks, antiaging, selilüt ürünlerinin olacağını anlatan Küçük, ürünlerin işe yaramaması halinde koşulsuz iade olacağını da vurgulayarak, “Devlet güveni ve ciddiyetini yansıtmaya çalışıyoruz” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...