Polis memuru, küçük çocuğu kurtarırken kendisi yaralandı

Kars’ta kayan otomobilin çarptığı Berna Özdemir ile 5 yaşındaki kızı Aysima yaralandı. Kaza yerinde inceleme yapan polis memuru Celal Aydın, yerde ambulans bekleyen Aysima’yı kayan başka bir aracın altında kalmaktan kurtardı, ancak kendisi yaralandı.

Haberler - DHA 10.03.2022 - 15:15

Polis memuru, küçük çocuğu kurtarırken kendisi yaralandı

'ta bir polis memuru, 5 yaşındaki çocuğu kurtarırken kendisi yaralandı.

Bayrampaşa Mahallesi TOKİ konutları mevkisinde Berna Özdemir, kızı Aysima ile birlikte yaya olarak alışverişe giderken otomobil çarptı. Kazada anne ve kızı hafif yaralandı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Trafik polisi Celal Aydın, kaza yerinde inceleme yaparken yol ortasında ambulans bekleyen Aysima'nın üzerine doğru bir otomobilin kayarak geldiğini gördü. Aydın, yoldaki Aysima'yı kenara çekti ancak kendisine otomobil çarptı.

Düşerken başını aracın arka tamponuna çarpan Aydın yaralandı. Anne ve kızı ile polis memuru Celal Aydın, Harakani Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ

Kars Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, polis memuru Celal Aydın'ı, hastanede ziyaret etti. Sağdıç, "Durumları iyi şükürler olsun, trafik kazasına müdahale ederken trafik polisimiz kahramanca bir müdahale yapıyor. Kontrolden çıkan bir aracı başka kazalar olmasın diye durdurmak için yol ortasındaki diğer vatandaşları yol kenarına çekmek isterken araç personelimize çarpıyor” dedi.

Yaşadıkları kazayı anlatan Berna Özdemir, "Kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kaya kaya, düşe düşe gidiyorduk. Yolda kontrolünü kaybeden arabayı biz fark etmedik, orada bir adam 'arkanızda araba geliyor' diye bağırdı ama kendimizi kurtaramadık bize çarptı. Bölgede bulunan sağlık görevlisi bize yardımcı oldu, 112'yi de aradık, kızımın hareketsiz bir şekilde kıpırdamaması gerektiğini söylediler. Kızımın başında beklerken maalesef ikinci kazayla karşılaştık" dedi.

5 yaşındaki Aysima, aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu 5 yaşındaki Aysima, aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu

"ARABAYA KAFA ATTI"

Yine kontrolünü kaybeden bir otomobilin üzerlerine doğru geldiğini söyleyen anne, "Ben bağırdım, 'çocuğumu kurtarın ikinci araba geliyor' diye. Polis memuru kendini attı arabanın önüne. Resmen arabaya kafa attı, canını düşünmedi. Canı pahasına çocuğumu kurtardı" diye konuştu.

"ARACIN GELDİĞİNİ GÖRÜNCE HAMLE YAPTIM"

Polis memuru Celal Aydın da, "Araçtan indik o sırada yaralı çocuk vardı, onun bilgilerini almaya çalışırken yukarıdan bir aracın kontrolsüz bir şekilde geldiğini görünce yolun ortasında bulunan yayaları çekmek için hamle yaptım ve o araç bir anda kızaklayarak geldi, duramadı ben de o anda yere düştüm. Kafam aracın sol tamponun altına girdi, arkadaşlar daha sonra beni ambulansla hastaneye getirdi" ifadelerini kullandı.

Aysima'nın durumunun iyi olduğunu öğrenen Celal Aydın, "Biz görevimizi yaptık, her şeyden önce bu bir insanlık görevi ama bir anlık refleks, o an onu öyle yapmam gerektiğini hissettim ancak kendimi kurtaramadım, kazazede oldum" dedi.

VİDEO: AYÇİÇEK YAĞI YÜKLÜ 4 GEMİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...