Polis memurunun esrarengiz ölümü

İzmir'de, odasındayken başından silah ile yaralanan 21 yaşındaki polis memuru hayatını kaybetti. Bazı meslektaşları ölüm nedeninin intihar olduğunu ileri sürdü.

07.01.2014 - 11:04

Polis memurunun esrarengiz ölümü

21 yaşındaki polis memuru Hakan Kırmızı, dün akşam saatlerinde sağ şakağından giren kurşunla hayatını kaybetti. Olayın intihar mı yoksa kazara mı olduğu yapılan otopsi sonucunda belli olacak.

Anne ve babasıyla yaşayan Kırmızı'nın odasından dün akşam bir silah sesi duyuldu. Oğullarının kanlar içinde yattığını gören ailesi durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine eve gelen acil yardım ekipleri, başından yaralanan Kırmızı'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

Emniyet yetkilileri, sağ şakağında yara izi bulunan Kırmızı'nın ilk belirlemelere göre bitişik atış sonucu öldüğünün tespit edildiğini, cesedin otopsiye gönderildiğini açıkladı. Yakınlarının yanındayken elindeki silah ile uğraştığı belirtilen Kırmızı'nın, odasında yalnız olduğu sırada yaralandığı, olayın intihar mı yoksa kaza mı olduğunu otopsi sonucunun belirleneceği kaydedildi.

Yetkililer ayrıca, İzmir Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hakan Kırmızı'nın herhangi bir maddi sıkıntısının bulunmadığını, kız arkadaşının da olmadığını açıkladı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da kurulan 'Polis Reform Grubu'nda gencin arkadaşları ve meslektaşları, 6 aylık polis memuru Kırmızı'nın kazara değil, intihar ederek yaşamına son verdiğini ileri sürdü. Mobbing iddialarını paylaşan grup üyelerinin destek isteğine İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, "Ben yarın konu ile ilgili gerekli girişimleri yaparım. Ama detay yapıp bir soru önergesi ile deşelim konuyu" tweeti ile karşılık verdi.

Son zamanlarda artan polis intiharları nedeniyle sosyal medya üzerinden örgütlenen polislerin kurdukları gruplarda da bu olay tartışıldı. Çalışma saatleri ve şartları yüzünden bunalıma girdiğini belirten polis memurları, intihar oranlarında artış olduğunu ileri sürdü.

Twitter'ın dışında sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kurulan 'Polis Kürsüsü' adlı grupta ise olayın intihar olabilme ihtimalinin bulunduğu, polis memurunun silahını temizlerken başından vurulmasının imkansız olduğu ileri sürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...