Polis önce çekti sonra 'pardon' dedi

'Cumhurbaşkanı geçecek' diye, Ankara’daki bir caddede bütün araçlar parka çekildi. Polis park yasağı olmayan caddedeki araçları iade ederken özür diledi ve ceza da kesmedi.

07.03.2011 - 13:05

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılacağı bir program nedeniyle, park yasağı olmayan caddedeki bütün araçlar çekici ile parka alındı. Polis, araçları sahiplerine teslim ederken özür diledi, ve ceza da kesmedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Kültür Bakanlığı'na bağlı Cer Modern Sanat Galerisi'nde düzenlenen 2010 Kültür Sanat Ödül törenine katıldı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Tören öncesi Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Gül’ün törene giderken geçeceği Mehmet Altınsoy Caddesi üzerinde park halinde bulunan araçları çekmeye başladı.

CEZA YAZILMADI AMA OTOPARK PARASI ÖDEDİLER
Ankara Adliyesi ile Selim Sırrı Tarcan Spor salonunun ortasında bulunan Cer Modern’e ulaşımı sağlayan caddede park halinde bulunan yaklaşık 100 araç, çekiciler aracılığıyla Kaledibi otoparkına götürtüldü.

Büyük bölümü Adliye’de işleri olan vatandaşlara ait bulunan araçların otoparka götürüldüğünü öğrenenler, Kaledibi otoparkına giderek otopark yasağı olmadığı halde araçlarının çekilmesine tepki gösterdi.

Trafik ekipleri de Cumhurbaşkanının katılacağı tören nedeniyle güvenlik amacıyla araçların çekildiğini ceza yazılmayacağını belirtip, araçları iade ettiler. Ancak vatandaşlardan 65 lira çekici parası alındı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...