Polis üniformasıyla 1.5 milyon dolarlık soygun

Gaziantep’te ''DAEŞ operasyonu yapıyoruz'' diyerek Suriyeli işadamı ve ailesini evin bir odasına kelepçeleyen 4'ü polis üniformalı 7 kişi, çelik kasa içerisinde bulunan 1.5 milyon doları çalarak kayıplara karıştı.

İHA 09.11.2016 - 13:25

gaziantep soygun.jpg

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde 4'ü polis kıyafetli 7 kişi, Suriyeli bir işadamının dairesine ellerinde uzun namlulu silah ve tabancalarla "DAEŞ operasyonu yapıyoruz" diyerek girdi.

Önceki gece saat 00.30 sıralarında Değirmiçem Mahallesi'nde bulunan 7 katlı apartmanın en üst katındaki Suriyeli işadamı Hasan Cafer'in kapısını çalan zanlılar, 10 kişilik aileyi kelepçeleyerek, bir odaya topladı. Ardından "Evde arama yapacağız" diyen 7 kişi, çelik kasayı buldu.

İşadamından çelik kasanın anahtarlarını isteyen soyguncular, 1.5 milyon doları aldı. Yaklaşık yarım saat evin içerisinde aramalarına devam eden zanlılar aileyi odada kilitleyerek kayıplara karıştı.

BİR GÜN ÖNCE KAMERALARIN YÖNÜ DEĞİŞTİRİLMİŞ

Soygunun yaşandığı apartmanın bulunduğu sokaktaki bazı güvenlik kameralarının da olaydan bir gün önce yönünün değiştirildiği ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından el konulan kayıt cihazındaki görüntüde kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin gelerek güvenlik kamerasının yönünü değiştirdiği öğrenildi.

Olay sonrası soyulduklarını anlayan işadamı 155’i arayarak ihbarda bulundu. Polis ekipleri eve gelerek aileyi bulundukları odadan çıkardı.

Suriyeli işadamı Hüseyin Hasan Cafer’in Gaziantep ve İstanbul’da şubeleri bulunan deri imalatçısı olduğu ve uluslararası deri ticareti yaptıklarını söyleyen işadamının kardeşi Cafer, "Çin ve bazı Orta Asya ülkelerinden derileri alarak, Gaziantep ve İstanbul’daki atölyelerimizde işliyoruz. Ticaret yaptığımız için evde sürekli yüklü miktarda para bulunurdu. Olay sırasında evde ağabeyim ve ailesi toplam 10 kişi bulunuyordu. Şüphelendiğimiz kimse yok" şeklinde konuştu.

Olay sonrası soygunun yapıldığı bölgede geniş çaplı inceleme yapan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, polis üniforması giyerek soygun yapan 7 zanlının bulunması için çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...