Polise atarken ellerinde patladı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki gösteriler esnasında polise atmak istedikleri patlayıcının ellerinde infilak etmesi sonucu iki kişinin yaralandığı bildirildi.

Haberler 24.12.2013 - 06:27

Polise atarken ellerinde patladı

Hakkari Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 23 Aralık günü, Yüksekova ilçesinde terör örgütü adına yüzleri maskeli yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından izinsiz gösteri yapıldığı belirtildi.

Grubun, güvenlik güçlerine havai fişek, molotofkokteyli ve el yapımı patlayıcılarla saldırdığı kaydedilen açıklamada, ellerinde uzun namlulu silah ve roketatar bulunduğu belirlenen şahıslara da güvenlik güçlerince gerekli müdahalenin yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, öğlen saatlerinde başlayan ve akşama kadar süren gösterilerde Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan yaklaşık 20 kişilik bir grup arasında bulunan yüzleri kapalı şahısların, güvenlik güçlerine el yapımı bombalı saldırı yapma hazırlığında olduğuna işaret edilerek, şöyle denildi:

"Güvenlik güçlerine atmak istedikleri bombanın ellerinde patlaması sonucu biri 1997 doğumlu, diğeri 2001 doğumlu olmak üzere 2 çocuk yüzlerinden ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanarak Yüksekova Devlet Hastanesi'ne götürülmüştür. İlk müdahaleleri yapılan çocuklardan biri Hakkari Devlet Hastanesine, ardından da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmiş olup, şahısların tedavileri sürmektedir."

Sayfa Yükleniyor...