Polise hastanede dayak

Yaklaşık 10 kişilik grupla polis arasında hastanede arbede çıktı, bir kişi polisi, başına plastik tabure vurarak yere yıktı.

07.08.2012 - 08:27

Polise hastanede dayak

4 Ağustos'ta, Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul-Bahçelievler'de 'sokakta biri uyuşturucu kullanıyor' ihbarı aldı.

Servet K.'dan şüphelenen ekipler arama yapmak istedi. Şahsın yanına gelen kardeşi Kemal K., 'Arayamazsın. Siz kimsiniz. Burası bizim mekanımız' diyerek polis memuruna kafa attı. Servet K. da tekme ve yumruklarla saldırdı. Bölgeye takviye kuvvet sevk edildi, Servet ve Kemal K. gözaltına alındı.

İkili, doktor raporu için Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülünce kıyamet koptu.

Saldırıya uğrayan polisler de rapor için aynı hastaneye geldi. İki şahsın 10 kadar yakını hastanede polislere saldırdı. Tekme ve yumruklar havada uçuştu. Bir saldırgan polis memurunu, başına plastik tabure vurarak yere yıktı. Hastane güvenliği yetersiz kaldı, polisler yerlerde tekmelendi.

Yaralanan polis memuru tedavi altına alınırken, saldırganlar gözaltına alınan 2 kardeşi bir taksiye bindirip kaçırmak istedi.

Olay yerine gelen takviye polisler tarafından tekrar gözaltına alınan Servet ve Kemal K. ile yakınları çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Polis görüntülerde meslektaşlarına tabureyle saldıran diğer kişiyi arıyor. (AKŞAM)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...