Polise molotof atan iki çocuğa hapis cezası

Yaklaşık 3 yıl önce Adana'da yaşanan olay nedeniyle yargılanan 14 ve 15 yaşındaki iki çocuğa, 10 ve 15 yıl hapis cezası verildi.

23.04.2014 - 10:58

Polise molotof atan iki çocuğa hapis cezası

Olay, merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Şakirpaşa Mahallesi'nde, 30 Eylül 2011'de meydana geldi.

Şakirpaşa İlköğretim Okulu önünde bir grubun öğrencileri rahatsız ettiği yönünde ihbar alan polis ekibi olay yerine gitti.

Polisler, okul önündeki çocukları uyarıp, uzaklaşmalarını istedi. Bunun üzerine grup arasından Ş.B. ile İ.G., iddiaya göre polislere molotofkokteyli fırlattı. Saldırıdan polisler yara almadan kurtuldu.

Şüpheli çocuklar hakkında Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

"BİR ŞEY ATMADIM"
İlköğretim 6'ncı sınıf öğrencisi olduğunu belirten sanık Ş.B., "Ben polislere bir şey atmadım. Hakaret de etmedim. Babam Osmaniye'de cezaevindeydi. Onun görüşüne gitmiştim. Beni oradan alıp, getirdiler" dedi.

Ş.B., nöbetçi savcıda verdiği ifadesi hatırlatılınca da, "Bana çocuk şubesinde savcıya gidince 'Bunların hepsini kabul et. Seni serbest bırakırlar' dedikleri için öyle söyledim" diye konuştu.

"ATANI GÖRMEDİM"
Sanıklardan İ.G. de savunmasında, "Ben olay anında okulda öğrenciydim. Olaya karışmadım. Ben okulun kapısının önünde oturuyordum. Polisleri de bizim okulda devriye görevi yaptıkları için tanıyorum. Kimseye molotofkokteyli atmadım. Atıldığını gördüm ama atanı görmedim" dedi.

Mahkeme heyeti, iki polisi 'yakarak öldürmeye teşebbüs' suçundan sanıklardan İ.G.'ye 14 yıl 4 ay, Ş.B.'ye de 10 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

Sanıkların cezası onanırsa cezaevine girecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...