Polisin dövdüğü çocuk hayata döndü

Hakkari’deki gösterilerde Özel Harekat polisi tarafından dipçikle dövülen çocuk, hayati tehlikeyi atlattı. Jandarma Komutanı çocuğu hastanede ziyaret etti.

24.04.2009 - 15:40

Polisin dövdüğü çocuk hayata döndü

Merzan Mahallesi civarında dün çıkan olaylarda bir Özel Harekat polisi tarafından dipçikle dövülerek, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Seyfi Turan, hayati tehlikeyi atlattı.

Yetkililer, hastanenin beyin cerrahi servisine alınan Turan'ın şuurunun da açık olduğunu kaydetti.

Bu arada, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olcan ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün de yaralı Seyfi Turan'ı hastanede ziyaret etti.

Hastane kapısında Emniyet Müdür Vekili Mustafa Uçkan tarafından karşılanan Korgeneral Olcan, daha sonra Seyfi Turan'ın tedavi olduğu Beyin Cerrahi Servisine çıktı.

Basın mensuplarının alınmadığı ziyaret, yaklaşık 10 dakika sürdü.

"ÇOCUK HAKLARI İZLEME KOMİTESİ BÖLGEYE GİDECEK"
Öte yandan, Anayasa Mahkemesi'nin 47. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Swissotel'de verilen resepsiyona katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Hakkari'de bir çocuğun polislerce dövüldüğü dünkü görüntüleri izledik. Bu konuda ne diyeceksiniz?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Çok kötü görüntülerdi. Ama bildiğim kadarıyla İçişleri Bakanlığı, müfettişleri görevlendirdi. Olayı incelettiriyorlar. Mutlaka işin gereği yapılacaktır. Ondan kuşkum yok. Bizim mecliste çocuk hakları izleme komitemiz var. Komitemiz de olayla ilgili bir çalışma yapacak. Zaten komite, önümüzdeki hafta içinde bölgede birtakım yerlerde incelemelerde bulunacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...