Polisin durdurduğu araçta cephanelik çıktı

Mardin'in Midyat ilçesindeki Batman yolu girişinde oluşturulan uygulama noktasında durmayarak kaçmaya çalışan araçta yapılan aramada, 3 kalaşnikof marka uzun namlulu tüfek ile bu silahlara ait bol miktarda mermi ele geçirildi.

DHA 08.10.2015 - 19:41

Polisin durdurduğu araçta cephanelik çıktı

Mardin Emniyet Müdürlüğü KOM ile Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin ortak yürüttüğü operasyon ile ilgili Mardin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildiği:

"Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce 04.10.2015 günü saat 20.30 sıralarında Midyat-Batman Yolu girişinde oluşturulan uygulama noktasına gelen ve durumundan şüphelenilerek durdurulmak istenilen (47……4) plaka sayılı araç görevlilerimizin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlamış, araç görevlilerimizce takibe alınarak kısa sürede yakalanmıştır. Araç içerisinde yapılan aramada; 3 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 4 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah şarjörü, 621 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait dolu fişek ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır."

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişinin, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adli merciler tarafından tutuklandığı belirtilen açıklamanın son bölümünde şöyle denildi:

"Olayla ilgisi bulunan N.Y. (49) ve İ.Y. (55) isimli şahıslar haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte 05.10.2015 günü çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Midyat Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'ne teslim edilmişlerdir. Kaçakçılıkla mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla, gerekse kaçakçılıkla mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü kaçakçılık olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecek ve gerekli tüm tedbirler alınacaktır."

Sayfa Yükleniyor...