NTV

Polisin kurşunu 7 yıl önceki tecavüz olayını aydınlattı

Anadolu Ajansı

Türkiye

Adana'da kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle aranan zanlı polis tarafından vurularak yakalandı. Olay yerindeki kan örnekleri incelendiğinde zanlının 7 yıl önceki bir tecavüz olayının faili olduğu ortaya çıktı.

Adana'da, kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle aranan ve kendisini takip eden polis memurunu yaralayarak kaçmaya çalışırken vurularak yakalanan kişinin, 7 yıl önce tanık olarak ifade verdiği iki kadına tecavüz edilmesi olayının da aslında faili olduğu belirlendi.

Şu anda İzmir 4 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan Tevfik U, 2 yıl önce hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle peşine düşen polis memuru Mustafa Akgündüz'ü bıçaklayarak kaçmak isterken silahla vurularak etkisiz hale getirildi.

Olay yerinden alınan zanlıya ait kan örneğinin biyolojik incelemesi yeni tamamlandı.

KAN ÖRNEĞİ AYNI ÇIKTI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede, 7 yıl önce Niğde'nin Bor ilçesinde Z.Y. ve G.B. isimli iki kadına tecavüz edilmesi olayında, mağdurların kıyafetlerinden alınan sperm örnekleriyle Tevfik U'nun kan örneği arasında biyolojik bağ olduğunu belirledi.

Olayın delillendirilmesi için cezaevindeki Tevfik U'dan kan örneğinin yanı sıra ter ve kıl örnekleri de alındı.

TECAVÜZ OLAYININ FAİLİ

Tecavüz davasında tanık olarak ifade verdiği öğrenilen Tevfik U'nun yapılan DNA incelemesi sonucu olayın faili olduğu tespit edildi.

Böylece, hırsızlık ve yaralama olayları ile polis memurunun bıçaklanmasından cezası bulunan Tevfik U, iki kadına tecavüz edilmesi suçlarından da yargılanacak.

Merkez Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi'nde, 2 yıl önce, hırsızlık ve yaralama suçlarından hakkında 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve aranmakta olan Tevfik U'yu gören polisler, şüpheliyi kovalamaya başlamıştı.

Kendisini yakalamaya çalışan sivil polis memuru Mustafa Akgündüz'ü karnından bıçaklayan saldırgan, tabancayla bacaklarından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

ETİKETLER