Polisiyenin kraliçesi 120 yaşında

Dünyanın en çok okunan polisiye roman yazarlarından Agatha Christie, 120. doğum günü kutlamaları kapsamında İstanbul'da düzenlenecek özel bir etkinlikle anılacak.

Haberler 27.08.2010 - 11:10

Polisiyenin kraliçesi 120 yaşında

Polisiye Edebiyatı Kraliçesi' olarak tanımlanan Agatha Christie'nin 120. doğum günü olan 15 Eylülde İstanbul'da özel bir etkinlik düzenlenecek.


Christie'nin Türkiye yayıncısı Altın Kitaplar'ın ev sahipliğinde yapılacak etkinliğe, yazarın torunu Mathew Prichard ile ''Agatha Christie'nin Gizli Defterleri'' adlı kitabın yazarı John Curran katılacak.

Kitapları satış rekorları kıran, oyunları sahneye konulan ve parlak zekasını eşsiz kalemiyle birleştirerek edebiyatta sarsılmaz bir konum edinen Christie, 12 Ocak 1976'da hayata gözlerini kapadı.

Christie'nin kitapları, kutsal kitaplar (Kur'an ve İncil) ile Shakespeare'den sonra en çok satan kitap olma özelliğini taşıyor.

NTV Yayınları'ndan çıkan Çizgi Roman Polisiye Klasikleri serisinde de Agatha Christie'nin kitapları yer alıyor. Seride şu ana kadar çıkan kitaplar arasında Christie’nin 'Şark Ekspresi’nde Cinayet', 'Gizli Düşman', 'Nil’de Ölüm' ve 'Malikânedeki Esrar' hikayeleri bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...