POPSTAR 2013 Heyecanı başladı!

Ekranların beğeniyle izlenen, reyting rekorları kıran yarışması ‘Popstar’ yenilenen formatı, jürisi ve yarışmacılarıyla Star’da ilk bölümü yayınlandı.

Haberler 22.03.2013 - 12:17

POPSTAR 2013 Heyecanı başladı!

’nin kulvarlarında en büyük isimleri ilk kez bir araya geldi... Bülent Ersoy, Serdar Ortaç, Demet Akalın ve Orhan Gencebay’ın jüri koltuğunda oturduğu yarışmayı Burcu Esmersoy sundu.

16 yarışmacıyla başlayan Popstar’da, pop, sanat müziği, halk müziği ve arabesk kategorilerinde performans sergiledi. Bu sezon, önceki yarışmalardan farklı olarak yarışmacılar sadece en iyi olduklarını düşündükleri müzik türünde yarışıyor. Haftanın eleneni ise daha önce olduğu gibi SMS oyları ile belirleniyor.

BURCU’YA JÜRİDEN DESTEK
Programın başında oldukça heyecanlı olduğu gözlenen sunucu Burcu Esmersoy, jüri üyelerinin tek tek desteklerini dile getirmesiyle morali yükseldi. Serdar Ortaç, “Jüri olarak Burcu Hanım’ı hepimiz istiyoruz.” diyerek dedikoduları da nokta koydu. 

Elemeleri geçerek Popstar 2013’ün ilk gecesinde sahneye çıkan yarışmacılar; 101 Ahsen, 102 Bora, 103 Ayça, 104 İsmail, 105 Burcu, 106 Kamran, 107 Çağla, 108 Mesut, 109 Gizem, 110 Mevlüt Can, 111 Habibe, 112 Mustafa, 113 Hilal, 114 Nazif, 115 Pınar, 116 Recep oldu...

İLK BÖLÜMÜN BİRİNCİSİ 116 RECEP
İlk bölümün birincisi, yarışmaya Adıyaman’dan katılan Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk halk müziği Ses Eğitimi Bölümü 1 sınıf öğrencisi olan Recep Tanyıldız oldu. “Delalım” adlı anonim türküyü seslendiren Recep, hem jürinin gönlünü kazandı, hem de izleyiciden en yüksek SMS oyunu aldı.


BURCU’DAN VEDA!
İlk hafta yarışmaya veda eden isim ise pop dalında yarışan ve Türkiye’nin Demet Akalın’ın sesinden tanıdığı “Türkan” şarkısını seslendirdi. Başta Demet Akalın olmak üzere jüriyi ikna edemeyen Burcu, seyirciden de düşük SMS oyu alınca ilk hafta sonunda elenen isim oldu.


BULGARİSTANLI İSMAİL’E BÜYÜK DESTEK
Yarışmaya Bulgaristan’dan katılan İsmail Madev, Yıldız Tilbe’nin “Beni Benden Alırsan” şarkısını söyledi. Stüdyodaki seyircilerin büyük desteğini alan İsmail, jüriden de 40 tam puan almayı başardı.


Popstar 2013, ikinci bölümüyle Perşembe saat 20:00’de Star’da ekrana gelecek.
Popstar’a dair merak ettiğiniz herşeyi BURADAN takip edebilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...