Poşetle gönderilen bomba patladı: 1 ölü

Muğla Ortaca'da bir dükkana gönderilen ve içerisinde patlayıcı, not ve kadın iç çamaşırları olan poşeti açmaya çalışan kişi öldü. Poşetteki notta "Bu bebeği sakla. Beni neden unuttun ve seni çok seviyorum" ifadelerinin bulunduğu açıklandı.

Haberler 18.12.2008 - 21:25

Poşetle gönderilen bomba patladı: 1 ölü

Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Sanayi Sitesi'nde kireç satışı yapılan bir iş yerinin sahibinin oğlu Mustafa Can Yılmaz, kendisine gönderilen poşeti açmaya çalışırken patlama meydana geldi. Yılmaz, patlama sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi, iş yeri ve çevre dükkanlarda da hasar oluştu.

Muğla'dan gelen bomba uzmanları bölgede geniş çaplı araştırma yaptı. Patlayıcı maddenin bulunduğu poşette bir içki şişesi, kadın iç çamaşırları ile bir not bulundu.

Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe, olayın terörle bağlantısının olmadığını belirtirken, terk edilen bir kadının intikam amacıyla böyle bir saldırıyı düzenlemiş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Polis, iş yerinin karşısında bulunan bir markete ait güvenlik kamerası kayıtlarına savcının talimatıyla el koydu. Polisin olayda ölen şahsın son 24 saat içerisinde yaptığı telefon görüşmelerini de araştıracak.

Patlayıcının tipinin belirlenmesi için toplanan malzemeler İzmir'e gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...