Poyrazköy'den ilk görüntüler

İstanbul Poyrazköy'de silah ve cephanelerin bulunduğu kazıdan ilk görüntüler yayınlandı.

NTV Haber 23.04.2009 - 17:35

İstanbul Beykoz'da Ergenekon soruşturması çerçevesinde devam eden kazı çalışmasında üç gün geride kaldı. Arazide çok sayıda mühimmat bulunduğu iddia ediliyor. Silahlarla ilgili gözaltına alınan 2'si emekli 4 askerin sorgusu ise devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ve mahkemenin talimatıyla iş makineleriyle gerçekleştirilen İstanbul Beykoz'daki kazılarda, şu ana kadar 10 lav silahı, 20 ses bombası, 19 aydınlatma fişeği, 250 gram c4 patlayıcı, 3 gösteri bombası, 10 el bombası ve çok sayıda mermi bulunduğu iddia ediliyor.

Poyrazköy Keçilik Mevki’ndeki arazide yapılan kazı çalışmalarında üç gün geride kaldı. Polis ve askeri yetkililerin katıldığı kazının üçüncü gününde de kuvvetli rüzgar ve yağmur nedeniyle çalışmalar aralıklarla yapılabildi.

Hassas dedektörler kullanan ekiplerin , belirlenen alanları bazen kazma-kürekle, bazen de elle kazdıkları gözlendi.

SORGULAR SÜRÜYOR
Gözaltına alınan 4 kişinin sorgusu ise devam ediyor. Zanlılardan iki emekli asker emniyet müdürlüğünde, muvazzaf subaylar ise merkez komutanlığında tutuluyor.

Zanlılardan birinin 1996 yılında Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren krizde Kardak Kayalıkları’na çıkan timin komutanı olduğu belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...