Prova da çekim de birer gün sürdü

Vogue Türkiye dergisinin bu ayki kapağında Victoria Beckham var. Derginin içinde de Beckham ile özel bir çekim gerçekleştirilmiş. Moda editörlüğünü Ece Sükan’ın üstlendiği çekimlerin perde arkasında neler yaşandı? Beckham nasıl hazırlandı?

02.08.2010 - 14:17

Prova da çekim de birer gün sürdü

Milliyet gazetesinde yer alan haberde; Ece Sükan, Victoria Beckham ile Mart ayından beri görüştüklerini söyledi.


"Ağustos sayısı için aklımızda Türk modasının dünya sahnesine çıkmasına dair bir konsept vardı, bunu da en iyi Victoria Beckham’ın sunacağını düşündük" diyen Sükan, şunları anlattı:

"Çekimdeki bir diğer isim Ellen Von Unwerth’di. Ellen moda sektörü için çok önemli bir fotoğrafçı. Beckham’ın menajeri Ellen ve ben nisandan itibaren görüşmelere başladık. Görsel malzeme transferleri ve uzun telefon konuşmaları gerçekleştirdik. Çekime sekiz bavul kıyafetle gittik yani dergide görülenler dışında 50 parça daha vardı. Hemen hemen tüm Türk tasarımcılardan kıyafet aldım. Çekimden bir gün öne Beckham’ın evinde prova yaptık. Kıyafetleri denedi. Gayet profesyoneldi. İşimiz tam bir gün sürdü. Beckham çekimde çok istekliydi, ayrılan zamandan fazlasını verdi. Çekim sonunda da hep beraber şampanyayla kutlama yaptık. Beckham’ın saçlarını özel olarak uzattık, bir kaç gün sonra gördüğümde de aynı saçları kullanıyordu. Demek ki beğenmiş. Çekim boyunca fotoğrafçımız Ellen’ın seçtiği müzikleri dinledik. Özellikle akşamüstü çekimlerinde Madonna dinlemeyi severmiş. Biz de öyle yaptık."

HAKAN YILDIRIM ZATEN VİCTORİA’NIN TARZINA UYGUN ELBİSELER TASARLIYOR
Ece Sükan Victoria Beckham çekimi için Hakan Yıldırım’ın Londra Moda Haftası’nda sergilediği 2011 kış koleksiyonundan üç elbise seçti. Gri, siyah ve beyaz mini elbiseler arasından beyaz olan çekimin limuzinli açılış karesinde kullanıldı. Sükan bu konuda “Hakan’dan bu çekime özel bir şey tasarlamasını istemedim çünkü o zaten tam Victoria Beckham’ın tarzı elbiseler tasarlıyor. Vücuda yapışan, seksi ve iddialı” diyor.

İşte ünlü modacıların yorumları...

AKŞAM ÇİZİMLER HAZIRDI, DÖRT GÜNDE DE KIYAFETLERİ DİKTİK
Zeynep Tosun: "Ece kafasındakileri bana anlattı, akşamına çizimi hazırladım, ertesi gün dikişlerine başladık. Kıyafetler dört günde dikildi. Üç alternatif oluşturdum. Kışlık deri bir elbisemi Victoria Beckham’ın ölçülerine göre diktirdim. Jarse bir elbise ve çekimde kullanılan pembe pelerini hazırladım. Çok seksi bir kadın. Üste oturan dar kesimler ve canlı renkler bence ona göre. Beckham’ı stil bakımından kendime yakın bulmuyorum ama kıyafetlerimi onun üzerinde görmek bana heyecan verdi."

SEÇTİĞİMİZ ŞORT TAKIM BECKHAM’A YAKIŞMIŞ, FÜTÜRİSTİK BİR HAVA KATMIŞ
Arzu Kaprol: "Ece ile kış koleksiyonumdaki ürünler arasından seçim yaptık. Bazı parçalar Paris’teki ofisteydi, onları fotoğraflardan belirleyip Londra’daki Vogue ofisine yollattık. Çekimde kullanılan büstiyer ve şort başka dergilerin çekimlerinde de kullanılmış gözde bir takım. Victoria Beckham’ın iddialı ve modern bir tarzı var. Takım onun üzerinde çok hoş durmuş. Fütüristik bir hava yaratmış. Beckham’ın çekimden keyif aldığını duydum."

ÇEKİM İÇİN KIŞ KOLEKSİYONUMDAKİ KAFTANIN BEYAZINI HAZIRLADIM
Dilek Hanif: "Ece ile Temmuz başında bir araya geldik. Çekimin konseptini anlattı, Beckham’a uygun olacağını düşündüğümüz parçalara karar verdik. 2011 için tasarladığım kış koleksiyonumdaki siyah kaftanın beyazını Beckham için hazırladım. Zaten çekimde de o tercih edilmiş. Victoria Beckham’ın bir çok farklı modeli güzel taşıyabilen bir yapısı var. Herkesin giyemeyeceği kıyafet ve kesimler onun üzerinde şık ve elegan gözüküyor. Özellikle dar ve sert kesimleri iyi taşıyor. Renk olarak da siyah, beyaz, kırmızı ve mor tercih etmeli. Beckham bir moda ikonu. Tasarımcı olarak kıyafetlerimi üzerinde görmek bana keyif verdi. Cesur şeylere açık olması, seksi ve kışkırtıcıyken zarif ve elegan da gözükebilmesini beğeniyorum."


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...