Prova Halleri'nin konuğu Emre Aydın

Emre Aydın'la Jolly Joker İstanbul’daki konserinden hemen önce kuliste, gitarını akord ederken konuştuk...

Haberler 21.11.2012 - 18:01

Prova Halleri'nin konuğu Emre Aydın

Prova Halleri’nin bu seferki konuğu Emre Aydın. Oldukça üretken bir sanatçı olan Emre Aydın’ın albümlerindeki şarkıların hemen hemen hepsinin söz ve müziği sanatçıya ait. Son olarak 565 isimli kendi yapım şirketi ile 2012’nin Mart ayında iki şarkıdan oluşan “Beni Biraz Böyle Hatırla” isimli bir single yayınlayan Emre Aydın, ilk solo albümünden hemen sonra "Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı", "Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı", ‘’Yılın En İyi Parçası’’, ‘’Yılın En İyi Albümü’’, ‘’Yılın En İyi Video Klibi’’ gibi birçok ödül kazanmış.

Nitekim albümleri gibi single’ı da yayınlandığı tüm dijital platformlarda rekor bir dinleyici sayısına ulaşmış. Single’a ismini veren ‘Beni Biraz Böyle Hatırla’ isimli şarkının prodüktörlüğünü Selim Öztürk, çıkış şarkısı olan ‘Soğuk Odalar’ın prodüktörlüğünü ise Mustafa Ceceli üstlenmiş. Gülden Mutlu şarkısı olan Soğuk Odalar yayınlandığı anda müzik listelerinde 1. sıraya yerleşmiş ve uzun süre kalmış. Ayrıca son zamanların en çok indirilen ve dinlenen şarkısı ünvanını kazanmış. Gülden Mutlu kendi şarkısında Emre Aydın’a vokal olarak da eşlik etmiş.

Jolly Joker İstanbul’daki konserinden hemen önce kuliste, gitarını akord ederken röportaj yaptığımız Emre Aydın ile sohbetimiz yarışma günlerinden başladı. Bu tarz yarışmaların niteliğinin oldukça önemli olduğundan bahseden Emre Aydın, Kağıt Evler isimli ikinci albümündeki ‘Bu Yağmurlar’ şarkısını, albüm öncesi radyo ve dijital platformlarda yayınlama kararını ekip olarak nasıl aldıklarını anlattı. Grup üyeleri ile tanışmamızın sonrasında her zamanki gibi soundchecklerini izleyip, dinledik.

Emre Aydın’ın, menejeri Fadıl Dinçer ile birlikte kurduğu 565 isimli yapım şirketinde sanatçının kendinin de söylediği gibi uzun süredir beraber çalışan, işi iyi bilen ve son derece dinamik bir ekip var. Biz ise Emre Aydın ile sohbete, albümlerinin yapımcılığını üstlenmesi, satış-pazarlama stratejileri, bunun bir ekip işi olduğunu anlatması ile müzik sektörüne dair devam ettik. Konserlerini, yeni albümünün ne zaman çıkacağını sorduk ve çok yakında olacağının müjdesini aldık.

‘Beni Biraz Böyle Hatırla’ isimli single’ını bizim için imzalayan Emre Aydın ve grup üyelerini konser için uğurladıktan sonra biz de hem konseri izlemek hem de çekim yapmak için kulisten konser mekanına indik. Emre Aydın’ı izlemeye gelen hayranları Jolly Joker İstanbul’da adım atacak yer bırakmamştı. Kendimize yer bulmak için zorlansak da buna değdi...

Sayfa Yükleniyor...