Rock müziğini fotoğraflarına taşıyan ve bir dönemi ölümsüzleştiren İngiliz fotoğraf sanatçısı Steve Gullick, Bant Mag. ekibinin Vodafone Istanbul Calling kapsamında ağırlayacağı konuklarından biri olarak, bugünden itibaren 5 Haziran'a kadar Milk Gallery & Design Store’da izleyiciyle buluşacak.

Çektiği unutulmaz Nirvana, Björk, Neil Young, The Cure, Liars ve Cat Power portreleriyle müzik severlerin zihninde çoktan yerini almış olan Steve Gullick, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış Kurt Cobain fotoğraflarının da bulunduğu “Emergence” sergisinde Punk ve Grunge’ın parlak döneminden karelerle o yılları, mahrem köşelerinden de geçerek olduğu gibi önümüze getiriyor.

Tutkunu olduğu tüm grupların fotoğraflarını çeken, hatta çektikleriyle pek çok müzisyenin albüm kapağına imza atan Steve Gullick’in daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarının yer aldığı bir seçki, sanatçının kendisinin de katılımıyla, bugün İstanbul’a uğrayacak.

Milk Gallery & Design Store’da gerçekleşecek serginin açılışından sonra Babylon Lounge’da 90’lardan parçaların çalınacağı bir partiye dönüşecek. Sergi, 5 Haziran’a kadar görülebilir.

Sergide fotoğraflarıyla yer alacak grup ve müzisyenler ise şöyle: Perry Farrell, Henry Rollins, Soundgarden, Smashing Pumpkins, Teenage Fanclub, Thurston Moore, Mudhoney, Jesus Lizard, PJ Harvey, Sebadoh, Evan Dando, Neil Young, Melvins, Hole, Kurt Cobain, Pavement, Will Oldham, Blur, Eddie Vedder, Tool, J Mascis, Radiohead, Bjork, Jeff Buckley, Flaming Lips, Girls Against Boys, Prodigy, Bill Callahan, Nick Cave, Mark Lanegan, Patti Smith, Elliot Smith, Beck, Mercury Rev, Frank Black, Royal Trux.