Qualcomm ‘Toq’ cep yakacak

Çip devi Qualcomm’un IFA’da  sessiz sedasız tanıttığı akıllı saati Toq’un piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.

19.11.2013 - 14:48

Qualcomm ‘Toq’ cep yakacak

Samsung Galaxy Gear ve Pebble’ın ardından, akıllı saat dünyasına bir iddialı ürün daha giriş yapmayı planlıyor. Qualcomm, Toq adını verdiği akıllı saati 2 Aralık’ta 350 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak.

En parlak güneş ışığında bile ekranı görmenizi sağlayan Mirasol teknolojisine sahip olan Toq, Androd işletim sistemiyle çalışacak ve tüm Android tabanlı mobil cihazlarla uyumlu olacak.

300 dolarlık Galaxy Gear, 200 dolarlık Sony Smartwatch ve 175 dolarlık Pebble’ın ardından en pahalı akıllı saatlerden biri olarak beliren Toq, 1.55 inç, 288x192p çözünürlükte ekrana sahip. Ekran, yine Mirasol sayesinde aydınlatma olmasa da sürekli açık görünüyor. Kablosuz şarj özelliği bulunan saat, Bluetooth ile mobil cihazlara bağlanıyor. Toq, Android 4.0.3 ve üzeri versiyonlarla çalışıyor.

Pebble gibi 200 MHz işlemcisi bulunan Toq, su geçirmiyor. Bataryası üç gün dayanan Toq, diğer örnekleri gibi akıllı telefonunuzdaki mesaj, uyarı ve alarm gibi içeriklerin kolunuzda belirmesini sağlayacak, mobil uygulamalar bulunduracak.

Toq, 2 Aralık’ta Qualcomm’un web sitesinden satışa sunulacak. Telefonun sadece ABD’de mi satılıp satılmayacağı ise kesin değil.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...