MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından Konya'da düzenlenen "Türkçe Mitingi"nde konuştu.

Suriye'de gelişmelere değinen Bahçeli, hafta içerisinde Şam'da gerçekleştirilen ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı "caniliğin daniskası" olarak nitelendirdi.

Bahçeli konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Suriye'de iç savaş tüm vahşetiyle sürmektedir. Artık ölümler otomatiğe bağlanmış, seri cinayetler olağanlaşmıştır. Bu ülkede birkaç gün önce kimyasal silah kullanılması caniliğin daniskası olarak hafızalara kazınmıştır.

İnsanlık vicdanı, uluslararası toplum, körpe yavruların, küçücük çocukların ve diğer masum sivillerin sarin gazı ile katledilmesine gözü kapalı durmamalıdır. Şam idaresinin cinayetleri, muhaliflerin vahşiliği, Suriye halkını ölüm vadisinde canlı hedef yapmıştır. Kimyasal silah kullanımını kınıyor, kim yaptıysa bunun cezasız kalmamasını Konya'da beyan ediyorum."

'KENDİNİ AKLAMA HEVESİNDE'
Mısır'da yaşananlar üzerinden hükümeti ve Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, şunları dile getirdi:

"Mısır'da olanlar da hepimizi üzmektedir. Askeri darbe Nil'i kana boyamıştır. Cunta yönetimi sivillere ölüm kusmuştur. 3 Temmuz'dan beri Firavun geceli gündüzlü insan canına kıymaktadır. Şüphesiz bu olanlarda Mursi'nin de parmağı vardır. Nihayetinde Mursi zihniyeti, Mısır'ın bu hale gelmesinde pay sahibidir.

Başbakan Erdoğan Mursi'nin derdine düşmüştür. Böylelikle Mısırla da arayı açmıştır. Rabia işareti Başbakan'ın yeni hobisi olmuştur. Dört yaparak kendini aklamanın hevesindedir. Sanki İhvan'ın Türkiye temsilciliği gibi çalışmakta, arkası arkasına beyanatlar vermekte, yas genelgeleri yayınlamaktadır."

ŞÜPHELİ ARAÇ PANİĞİ
Miting öncesinde ise Ankara'daki MHP Genel Merkez binasında şüpheli araç paniği yaşandı.
Murat B. isimli bir kişi, Devlet Bahçeli’nin Konya mitingine katılmak üzere binadan ayrılacağı sırada otomobilini giriş kapısına doğru sürdü. Kültigin ve Bilge Kağan heykellerini çevreleyen zincirleri aşan zanlı, giriş kapısına metreler kala silah çeken güvenlik görevlileri tarafından güçlükle durduruldu. HABERE GİT