Rahip katilinin ağabeyine gözaltı

Rahip Santoro'yu öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyen O.A'nın ağabeyi A.A, Fenerbahçe-Bursaspor maçı sonrası alkollü olarak havaya ateş açtığı sırada 2 kişiyi tabancayla vurarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 04.04.2011 - 16:47

Dün akşam Fenerbahçe ile Bursaspor arasında oynanan ve 0-0 biten maç sonrası Trabzon’da Çömlekçi Mahallesi Yalı Caddesi önüne gelen A.A, elindeki tabancayla rastgele ateş açmaya başladı.

Bu sırada seken kurşunlar bacaklarına isabet eden ve öğrenci oldukları belirlenen Selim Çelebi ve Serkan Kintaş yaralandı. Hastaneye kaldırılan öğrenciler, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Olayın ardından çalışma başlatan Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrencileri yaraladığı iddia edilen ve Trabzon'da Rahip Santoro'yu öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyen O.A'nın ağabeyi olan A.A'yı gözaltına aldı.

Olay sırasında alkollü olduğu öne sürülen zanlı, şubedeki işlemlerinin ardından Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

5 Şubat 2006'da Sancta Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santoro'yu tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan O.A, 18 yıl 10 ay ağır hapis cezasına çarptırılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...