NTV

Rahminden 4 kiloluk kitle çıktı

Türkiye

Şanlıurfa'da, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 47 yaşındaki Kamile Donat'ın rahminden 4 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı.

Merkeze bağlı bir köyde yaşayan Kamile Donat, şiddetli karın ağrısı ve şişkinlik şikayeti ile OSM Ortadoğu Hastanesinin Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi'ne başvurdu.

Doktorlar, karnının şişliğinden dolayı Kamile Donat'ın hamile olduğunu düşündü.

Ancak yapılan muayenede, kadının karnındaki şişkinliğin sebebinin rahminde bulunan ve 'miyom' adı verilen kitleden kaynaklandığı saptandı.

Kamile Donat, muayene sonrası, Op. Dr. Bülent Sezgin'in başkanlığındaki ekip tarafından ameliyata alındı.

Ameliyatla karnındaki kitleden kurtulan ve ağrıları son bulan Kamile Donat, "Görenler beni hamile sanıyordu. Karın şişkinliği ve ağrıları dayanılmaz hale gelince hastaneye geldim. Doktorlarda ilk etapta hamile zannetti ama işin aslı muayenede ortaya çıktı. Rahmimden çıkan 4 kiloluk kitleyi görünce şoke oldum. 2 yıldır beni rahatsız eden kitleden kurtulduğum için çok mutluyum" dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Doktor Bülent Sezgin ise, Kamile Donat'ın 2 yıldır karın ağrısı şikayeti yaşadığını belirterek,"Hastamız 2 yıldır süren karın ağrısı, karında şişkinlik ve aşırı adet kanaması şikayeti ile servisimize başvurdu. Hastanemize geldiğinde yaklaşık 9 aylık hamile büyüklüğünde karın büyüklüğü vardı. Başarılı operasyonla rahminden yaklaşık 4 kilo ağırlığında 30 santim genişliğinde miyom çıkardık. Şu anda sağlık durumu iyi olan hastamızı yarın taburcu etmeyi planlıyoruz’’ dedi.