Rainbow ruhu geri dönüyor

Rainbow elemanlarından kurulu Over The Rainbow 7 Ekim'de İstanbul'da.

05.10.2009 - 18:43

Rainbow ruhu geri dönüyor

70’li yılların unutulmaz Hard Rock gruplarından Rainbow'un elemanları olan Joe Lynn Turner, Bobby Rondinelli, Greg Smith ve Paul Morris ile grubun kurucusu ünlü gitarist Ritchie Blackmore’un oğlu Jürgen Blackmore tarafından kurulan Over The Rainbow, hayranları ile buluşmaya geliyor.

Over The Rainbow 7 Ekim’de İstanbul’da vereceği konserde “Ritchie Blackmore's Rainbow”, “Rising”, “Long Live Rock'n'Roll”, “Down To Earth”, “Difficult To Cure”, “Straigth Between The Eyes”, “Bent Out Of Shape” ve “Stranger In Us All” albümlerinden unutulmaz şarkıları seslendirecek.

Temmuz ayında gerçekleşen Deep Purple İstanbul Konseri’nden sonra 2009 yılının en önemli ikinci Hard Rock konserinde, Over The Rainbow'dan önce Saints'n'Sinners sahne alacak.

Deep Purple gitaristi Ritchie Blackmore tarafından kurulan Rainbow, 8 adet stüdyo albümü yayınladı. Grup konserlerinde Rainbow'a ait 'Kill The King', 'Street of Dreams', 'Man on the Silver Mountain', 'Ariel', 'Can’t Happen Here', 'Jealous Lover', 'Stargazer', 'Long Live Rock’n’Roll', 'Since You’ve Been Gone', 'I Surrender' ve 'All Night Long' gibi hit şarkıları da içeren uzun bir repertuara sahipler.

Grup üyeleri
JOE LYNN TURNER:
Grubun en önemli şarkılarından Street Of Dreams, Can’t Happen Here ve I Surrender’ı seslendiren  Turner, Rainbow haricinde Deep Purple,, Yngwie J. Malmsteen, Hughes Turner Project gibi müzisyen ve gruplarla albümler kaydedip konserler verdi. Turner, Türkiye’yi ilk kez 2004 yılında Hughes Turner Project Ankara - İstanbul konserleri ile ziyaret etmişti. Ardından, ünlü gitarist Cem Köksal ile birlikte 2006 yılında Soundwave Turnesinde sahne almış ve bu turneden yapılan kayıtlar DVD olarak yayınlanmıştı.

BOBBY RONDINELLI: Joe Lynn Turner gibi Rainbow son üç albümünde yer aldı ve o dönemde göstermiş olduğu performans ile ismini Rock tarihinin en önemli davulcuları listesine yazdırdı. Rainbow haricinde Black Sabbath, Blue Oyster Cult, Doro, Scorpions, Quiet Riot, Bonnie Tyler ve Aerosmith ile birlikte de çalıştı. Rondinelli 2005 yılında The Lizards grubu ile Türkiye’ye geldi.

JÜRGEN BLACKMORE: Ünlü gitarist Ritchie Blackmore’un oğlu olan Jürgen Blackmore, Almanya’da birçok grupla çaldıktan sonra solo albümler yayınladı. Over The Rainbow projesi ortaya çıktığında grubun gitaristi olması bizzat babası Ritchie Blackmore tarafından önerilmişti.

GREG SMITH: Rainbow'un 1995’te yayınladığı 'Stranger In Us All' albümünde çalan Smith, Rainbow haricinde Alice Cooper, Alan Parsons Project, Ted Nugent, Blue Oyster Cult ve Dokken ile de çalışmalar yaptı.

PAUL MORRIS: Greg Smith gibi Paul Morris de Rainbow'un 1995 yılı albümünde görev aldı. Rainbow haricinde Transsiberian Orchestra, Doro, Gene Simmons ve Teen Idol ile çalışmalar yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...