AK Parti Adana milletvekili adayı Ramazan Demir'e bıçaklı saldırı

AK Parti Adana milletvekili adayı Ramazan Demir, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.

Anadolu Ajansı 24.05.2015 - 00:08

AK Parti Adana milletvekili adayı Ramazan Demir'e bıçaklı saldırı

Aladağ ilçesinde, bıçaklı saldırı sonucu yaralanan AK Parti 12. sıra milletvekili adayı Ramazan Demir, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Demir'in ambulansla hastaneye getirilmesinin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, milletvekili adayı Talip Küçükcan ve AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile bazı partililer de hastaneye geldi.

İl Başkanı Yeni, gazetecilere, Demir'in, Aladağ'da seçim çalışmaları esnasında "menfur ve hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını" söyledi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin karanlık eller tarafından yönlendirildiğini, eski Türkiye ortamını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını, kentte kaotik ortam yaratmak suretiyle AK Parti'yi, seçmenleri ve teşkilatlarını tahrik edip, seçim ortamını bozmak istediklerini belirten Yeni, şöyle devam etti:

"Şu anda milletvekili adayımızın sağlık durumu iyi, bize gelen bilgi o yönde. Burada asıl yapılmak istenen, bu şekilde demokratik ortamda yapılan seçimde demokrasiye karşı durmaya çalışan karanlık ellerin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Artık Türkiye, özledikleri gibi öyle istedikleri anda istedikleri oyunu oynamak suretiyle ortaya koydukları aciz ortamları yaratabilecekleri bir ülke değil. Karanlık emellere sahip olanlara şunu açık ve net şekilde ifade etmek istiyorum ki kendileri neyi amaçlarsa amaçlasınlar, yeni Türkiye yolunda atılan adımları durdurma şansına sahip değiller. Çıkmış olduğumuz bu yeni Türkiye yolunda milletimizin iradesinin ortaya koyduğu her türlü şartlar oluşacaktır. Yani karanlık emellerin bir şeyler elde etme çabası boşa çıkacaktır. Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırının demokrasimize, seçimlerin demokratik ortamda yürütülmesine karşı olduğunu düşünüyoruz."

Yeni, olayın nasıl yaşandığı sorusuna, "Aracıyla konvoy halinde giderken önlerine başka bir aracın kırdığını ve arbede yaşandığı sırada bıçaklandığını biliyoruz ama bunlar net bilgiler değil. Saldırıyı yapanların iki kişi olduğunu ve güvenlik güçleri tarafından yakalandıklarını öğrendik. Karın bölgesinde 3 yara var milletvekili adayımızın" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...