Ramazan pidesine zam yok

Ramazan ayında 300 gramlık pide 1 lira, 450 gramlık pide ise 1,5 liradan satılacak. Ekmeğe de 3 ay daha zam yapılmayacak.

Anadolu Ajansı 07.08.2009 - 12:29

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere pide ve ekmek fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ramazan boyunca tüm illerde pidenin geçen yıl olduğu gibi kilogramı 3-3,5 lira arasında satılacağını belirten Balcı, buna göre 300 gramlık pidenin 1 liradan satışa sunulacağını söyledi.

Balcı, Türkiye genelinde pidenin önceki yılla aynı fiyattan satılmasının bir ilk olacağını ifade etti.

Bazı illerde 450 gramlık pidenin 1,5 liradan satılacağını kaydeden Balcı, iller arası gramaj farkından dolayı fiyat farklılıkları olsa dahi 1 kilogramlık pidenin fiyatının 3-3,5 lira arasında değişeceğini ve geçen yılla aynı fiyatta olacağını belirtti.

Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına ilişkin olarak da maliyetlerde bir değişim olmadığı takdirde önümüzdeki 3 ay boyunca fiyatlarda bir artışa gidilmeyeceğini kaydetti.

Nisan ayında yaptıkları toplantıda ''maliyetler değişmediği sürece 4 ay ekmeğe zam yok'' dediklerini, ancak bunun ''ekmek zammı 4 ay sonra gelecek'' şeklinde yansıtıldığını anlatan Balcı, ''Bugünkü rakamlara göre 3 ay zam yok diyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...