Rapor vermeyen doktor sokak ortasında dövüldü

İstanbul Kadıköy'de, hastasına istediği raporu vermeyen bir aile hekimi sokak ortasında saldırıya uğradı. 3 kişinin karıştığı olayda dövülen doktorun ameliyat olma ihtimali var. Saldırganlar ise kayıplara karıştı.

İHA 24.05.2021 - 11:53

İstanbul'da aile hekimliği yapan Rıdvan Tunç, hastasına rapor vermediği gerekçesiyle sokak ortasında kendisini bekleyen 3 kişinin saldırısına uğradı. Olay yerine araçla giderek uzun süre doktorun gelmesini bekleyen şüphelilerden biri doktoru tokat ve yumruklarla darp etti.

Olay, geçtiğimiz cuma günü saat 08.30 sıralarında Kadıköy ilçesi Suadiye Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, sağlık ocağında görev yapan Aile Hekimi Rıdvan Tunç geçtiğimiz aylarda kendisine gelerek rapor isteyen bir hastasına gerekli şartları sağlamadığı gerekçesiyle rapor vermedi.

Yaşanan olay sonrası arkadaşlarını da yanına alarak olay yerine giden saldırgan, sokak içerisine geldikleri araçla adeta pusu kurup aile hekiminin gelmesini bekledi. Aile hekiminin sokağa giriş yaptığı esnada şüphelilerden biri sokağın başına giderek ortalığı gözetlerken, saldırgan ise doktoru köşede sıkıştırıp darp etmeye başladı. Meydana gelen olay sonrası şüpheliler hızla olay yerinden uzaklaşırken polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

Olaya ilişkin konuşan Rıdvan Tunç, yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Olay geçtiğimiz cuma günü sabah saatlerinde, evden sağlık ocağına gittiğim sırada meydana geldi. Beyaz kıyafetli, 1.90 boylarında bir adam önüme çıktı. Benim önümü kesmeye çalıştığını son anda fark ettim. Bir şey söylemeden beklemediğim bir anda beni darp etti. Ne olduğunu anlamadan, yumruklar saydıran şahıs 'Demek sen bana rapor yazmazsın öyle mi?' diyerek darp etmeye devam etti.

Güvenlik kameralarını incelediğimizde olayı 3 kişinin planlı bir şekilde gerçekleştiğini fark ettik. Şahıslar yarım saat önce gelerek beni beklemişler. Muhtemelen bir haftadır da beni takip ediyorlarmış. Şahıslar resmen pusu kurmuşlar. Şahıslardan birisi sokak başında benim işe gitmekte olduğumu haber ediyor. Diğer şahıs araçtan indikten sonra bana doğru yürüyerek, darp olayını gerçekleştiriyor. 3’üncü şahıs ise araç ile diğer ikisini alıyor.

“AMELİYAT OLMA İHTİMALİM VAR”

Darp olayı gerçekleştikten sonra polis ekiplerine haber verdim. Polis arkadaşlar ile hastaneye geçtik. Burundan tomografi çekildi. Dudağımda da şişlikler vardı. Kulak Burun Boğaz'a göründüm. Burun kemiğimi oturtmaya çalıştılar. Bir hafta sonra tekrar kontrol edilecek. Belki ameliyat olma durumum da var.

“SOKAKTA SÜREKLİ ARKAMA BAKIYORUM”

Pandemi döneminde bile, darp olaylarıyla karşılaşabiliyoruz. Bu tür olaylar bizim yıllardır, dile getirmeye çalıştığımız sorunlar. Sağlık çalışanlarına bu tarz şiddet olayları var. Artık bizim canımıza da tak etti. Bu kadar da olmaz dedirtiyor. Düşünün yarım saat önce gelerek, bana pusu kuruyorlar. Sokağa çıktığımda sürekli endişe var. Sürekli arkama bakıyorum. Acaba birisi takip ediyor mu? Yoksa yeniden karşıma çıkacak mı? Henüz olayı gerçekleştiren failler yakalanmadı. 3 kişiler ve hala birisi dahi yakalamadı.

"HİÇBİR HASTAMLA TARTIŞMA YAŞAMADIM"

Yaklaşık 3 aydır, böyle bir durum yaşanmadı. Hiç kimseyle aramda bir tartışma yaşanmadı. Bu nasıl oluyor anlayamıyorum. Hastalarım beni tanıyorlar, beni biliyorlar. Ben her zaman hastalara iyi niyetle yaklaşan bir hekimim. Onların isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Benim hatırladığım, benden rapor isteyen, benimle tartışan, kavgalı olan bir kimse olmadı.''

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...