Rapor vermeyen hekimi bıçakladı

Uşak'ta, mazeretsiz olarak okuluna gitmeyen bir lise öğrencisi, bunu resmi bir gerekçeye dayandırmak için başvurduğu Aile Sağlık Merkezi’nde, kendisine rapor vermeyen aile hekimini bacağından bıçakladı.

Anadolu Ajansı 25.11.2010 - 14:42

Uşak Atatürk Lisesi 3. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki R.Y, dün okula gitmedi. Okulda devamsızlık sorunu yaşamamak için rapor olmayı düşünen R.Y, dün akşam saatlerinde Aybey Mahallesi Aile Sağlık Merkezi'ne giderek, burada görevli aile hekimi Arif Güvenir'den ''okula gitmediğini'' belirterek kendisine rapor yazmasını istedi.

Dr. Arif Güvenir'in herhangi bir sağlık sorunu bulunmadan bu talebini yerine getiremeyeceğini söylemesi üzerine sinirlenen R.Y, Aile Sağlık Merkezi’nin dışında beklemeye başladı.

Mesai saatinin bitimiyle merkezden çıkarak otomobiline doğru ilerleyen Dr. Güvenir, arkasından gelen R.Y. tarafından sağ bacağından bıçaklandı.

R.Y, olay yerinden koşarak uzaklaşırken, yaralanan Güvenir çevreden gelen vatandaşların yardımıyla Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ekipleri tarafından olayın ardından suç aleti bıçakla birlikte yakalanan R.Y, Çocuk Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alındı.

Güvenir'in, ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...