‘Recep Bey’ için suç duyurusu

Adapazarı’nda bir kişi, Başbakan Erdoğan'a ''Recep Bey'' diye hitap ettiği gerekçesiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.08.2010 - 11:42

Son yerel seçimlerde AK Parti'den Dokurcun Belediye Başkan aday adayı olan Cengiz Yarımbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting meydanlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''Recep Bey'' diye hitap etmesinin Türk milletini aşağılayıcı bir tavır olduğu gerekçesiyle Sakarya Adliyesi’ne dilekçeyle başvurdu.

Yarımbaş'ın dilekçesinde, ''Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting meydanlarında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a 'Recep Bey' telaffuzunun bir Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni ziyadesiyle rahatsız ettiğini ve Türk milletini aşağılayıcı bir tavır sergilediğini üzülerek belirtmek isterim. Bu, başbakan Sayın Kılıçdaroğlu da olsa aynı tepkiyi koyacağımı bizzat belirtmek isterim'' ifadeleri yer aldı.

Yarımbaş, adliye çıkışında gazetecilere kişisel olarak suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, ''Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’na 'Recep Bey' diye hitap edilmesi ağrıma gitti'' dedi.

Yarımbaş, Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davası açacağını da sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...