'Recep İvedik 2' Almanya'da da rekor kırdı

Alman Die Welt ve Berliner Morgenpost gazeteleri, "Recep İvedik 2" filminin, Türkiye'de olduğu kadar Almanya'da da izlenme rekoru kırdığını yazdı.

Anadolu Ajansı 02.03.2009 - 14:56

'Recep İvedik 2' Almanya'da da rekor kırdı

Şahan Gökbakar'ın başrolde oynadığı "Recep İvedik 1" filminin Türkiye'de geçen yıl 4 milyon 200 bin seyirciyle rekor kırdığı, bu rekorun "Recep İvedik 2" filmiyle aşılmasının beklendiği belirtilen haberde, yeni filmin şubat ayında gösterime girmesine rağmen, seyirci sayısının Türkiye'de daha şimdiden 4 milyona yaklaştığı, filmin Almanya'daki sinemalarda da başarılı olduğu ifade edildi.

Almanya'da "Recep İvedik 2" filmini şu ana kadar 190 bin seyircinin izlediği, Berlin'deki Neukölln semtinde bulunan Karli sinemasında bu filmi 11 bin kişinin seyrettiği, Weddig semtindeki "Alhambra" adlı sinemada da filmin iki salonda birden gösterildiği bildirildi.

Bazı sinemalardaki biletlerin çok öncelerden tükendiği ifade edilen haberde, "Şişman Şahan Gökbakar, bazı sinemalarda Bratt Pitt'i yakışıklılığıyla değil, seyirci sayısıyla geçmeyi başardı" ifadesi kullanıldı.

Filmi izleyen Onur Yasin (15), Şahan Gökbakar'ın "dünyada görebileceği en komik insanı" canlandırdığını belirtirken, Hüseyin Kaya (31), "filmin kültürel açıdan zirveye ulaşan bir film olmadığını, ancak gülmekten kırarak herkesi gözyaşlarıyla evine gönderecek bir film olduğunu" söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...