Referandum afişi can aldı

İstanbul’un Kartal ilçesinde rüzgar nedeniyle kopan referandumla ilgili reklam brandasını takmak için beklerken uyuyakalan işçi, vinç tarafından ezilerek feci şekilde can verdi.

01.09.2010 - 09:38

Referandum afişi can aldı

Anayasa değişikliklerine ilişkin 12 Eylül’de yapılacak referandum konusunda İstanbul Kartal'daki Yunus Mahallesi Ankara Caddesi'nde bulunan bir çimento deposuna asılan reklam brandası, aşırı rüzgar nedeniyle koptu.

Brandayı değiştirmek üzere reklam firması tarafından vinç çağrıldı. Gelen vincin yüksekliğinin 30 metrelik brandayı yeniden asmak için yeterli olmaması nedeniyle başka bir firmadan yeni bir vinç istendi.

Reklam firması çalışanı Halis Atış ise yeni araç gelinceye kadar brandanın altında uykuya daldı.

Korkulu, kullandığı vinç ile Atış'ın üzerinden geçti. Arkadaşlarının bağırması üzerine vinç Atış'ın üzerinden geçerek daha uzak bir noktaya gitti.

Üzerinden vinç geçen Atış, ağır yaralandı. Arkadaşları Atış için olay yerine ambulans çağırdı. Ancak olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahale sonrasında Atış'ın öldüğü tespit edildi.

Atış'ın cesedi, olay yerindeki incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Geçen ay işe başladığı öğrenilen Atış'ın ailesinin geçimini sağlamak için 16 saat çalıştığı öğrenildi.

Gündüz de çalıştığı için yorulan Atış'ın havanın da soğuk olması nedeniyle uykusuna yenik düştüğü ve üşümemek için pankartın altında uyuduğu öğrenildi.

Evli ve 2 çocuğu olan Atış, işe başlar başlamaz anne, baba ve 2 kardeşini de yanına aldığı ve 8 kişinin geçimini sağladığı ifade edildi.

Polis ekipleri de "Evet" yazılı afişi topladı.

Reklam şirketi çalışanları afişi kim tarafından değiştirildiği yönündeki soruları "AK Parti reklamı ama ne olduğunu bilmiyoruz" diye yanıtladı.

Öte yandan Atış'ın çalıştığı reklam şirketinin aracında bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Esenyurt Belediye Başkanlığı yazılı görev kağıtları dikkat çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...