'Referandum yapılsın'

Bozcaada’nın imara açılacağı iddiasına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den yanıt geldi. Bakan Güllüce, 1/100.000'lik planda Bozcaada'nın nasıl olacağının görülemeyeceğini belirterek, "Orada oturanların, ikameti orada olanların referandumuyla talep edilsin. Belediye başkanı plan yapsın. Vatandaş ne diyorsa o olsun” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.10.2014 - 18:46

'Referandum yapılsın'

İstanbul Esenler’de Oruçreis Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm konutlarının teslim törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, gazetecilere açıklamada bulundu.

Bozcaada'nın imara açılacağı iddiaları üzerine dün CHP'li milletvekillerinin adaya gitmesine ilişkin Güllüce, şunları kaydetti:

"Bozcaada'da para kazanılacak' deniliyor. Kim, neyi kazanacak? İnsanların konuştuğu sözlerin altına dikkat etmesi lazım.

1/100.000'lik plan yapılmış. Bu planda Bozcaada'nın neresinin nasıl olacağını, nasıl anlamışlar ki. Plan tekniği olarak bir kere o konuştukları mümkün olmayan bir şey. 1/100.000'lik planda bunu göremezsiniz.

Orada oturanların, ikameti orada olanların referandumuyla talep edilsin. Belediye başkanı plan yapsın. İtiraz etsin, birebir uygularız. Vatandaş ne diyorsa o olsun.

Referandumla 'evet', 'hayır' yaptırsın. Vatandaş istemiyor deniyor ya. Belediye başkanı, vatandaşın istediklerini plana yansıtsın, biz de uygulayalım. Öyle boşuna konuşmanın gereği yok."

Sayfa Yükleniyor...