Referanduma izin yok

Belediyeler yasasıyla , Şişli'den Sarıyer'e bağlanan Ayazağa, Güven ve Maslak mahallelerinde yapılmak istenen sembolik referanduma kaymakamlık izin vermedi.

18.11.2012 - 11:18

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Belediye Kanunu kapsamında Maslak, Huzur ve Ayazağa mahallelerinin Şişli'den alınarak Sarıyer'e bağlanmasının ardından Şişli Belediyesi, bu üç mahallede referandum yapılmasını kararlaştırdı.

Ayazağa Mahallesi'nde bugün yapılması planlanan referandum için kurulan çadırın önüne gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, ''demokrasi adına alınan kararların, sandıktan çıkan sonuçlara göre belirlenmesi gerektiğini'' ifade etti.

Sarıgül, demokrasilerde gücün halkta olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Gece yarısı yapılan tebligatla ne yazık ki halkın gücü engellenmiştir. Çok önemli bir demokrasi ayıbıyla karşı karşıyayız. Madem almış olduğunuz şu karar doğru, neden yurttaşlarımıza sorulmasına karşı çıkıyorsunuz. O zaman neden sandığı engelliyorsunuz. Gece yarısı referandum iptal edilmiştir. Emniyet mensupları ile karşı karşıya gelmek istemiyorum. Emniyet mensuplarıyla vatandaşları karşı karşıya getirmek istemiyorum.''

Ayazağa Mahallesi'ndeki çadırın önünde toplanan bazı mahalle sakinleri, Sarıgül'ün açıklamasının ardından oy sandıklarını yola dizerek, trafiği bir süre engelledi.

Sarıgül'ün çağrısı üzerine sandıklar kaldırılarak yol trafiğe açıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...