Türkiye referanduma yağışla başladı. İstanbul'da hava kapandı, sabah saatlerinde hafif başlayan yağmur ilerleyen saatlerde zaman zaman sağanağa dönüştü. Poyrazın hızında ise azalma var.

İlişkili Haberler


Pazar günü İstanbul daha serin ve sağanak yağmurlu. Ankara güneşli, pazar akşam yağmurlu başlayabilir. İzmir parçalı bulutlu, pazar günü yağmur ve serinleme geliyor.

Pazar günü Marmara'da poyrazın hızında azalma gözlendi. Ancak hava kapanıyor. Sağanak yağmur Marmara genelinde daha etkili, sıcaklık 25 derecenin altına doğru inecek.

İç Anadolu az bulutlu ve sıcak, pazar günü bölgenin batısı bulutlanacak. Akşama doğru Eskişehir, Çankırı dolaylarında yağmur başlayacak. Pazartesi hava yağmurlu ve 5 derece daha serin.

Ege de hafta sonu bulutlu. Pazar günü Muğla’ya kadar tüm Ege'de yağmur var. Ancak rüzgarlar sert değil, fazla üşütmüyor.

Doğu Anadolu uzun bir süre daha yağışsız, güneşli ve sıcak. Termometreler düşmüyor. Ortalamanın 3-4 derece üzerinde.

Doğu Karadeniz'den bulutlar fazla dağılmıyor. Rize ve Artvin’de yağmur sürüyor. Pazar günü Samsun’dan Rize’ye hava açacak ve ısınacak. Ama pazar akşamı Bolu-Kastamonu-Zonguldak arasına kuvvetli sağanak geliyor.