Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, AK Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ya yapılan yumurtalı protesto Başbakan Erdoğan’ın da gündeminde.

İlişkili Haberler


Üniversiteye davetli olarak giden Burhan Kuzu’ya 100’e yakın öğrencinin yumurta attğını söyleyen Erdoğan, "Özgürlük tanımında yumurta atmak varsa ayrı ama bu olmasa gerek" dedi.

"Ben burada üniversite yönetimini suçlu buluyorum" diyen Erdoğan, "Benim yaklaşımım bu yönde. Bu öğrenciler nasıl yumurtalarla o salona sokuldu ve onlar gerçekten öğrenci mi?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan, "Ön sıralara bakıldığında, orada öğrenci olmayanların da bulunduğu görülür. Önümüzdeki günlerde bunlar ortaya çıkacaktır..." şeklinde konuştu.

Gerçek manada özgürlük mücadelesi masada konuşarak, düşünceleri entellektüel ortamda ortaya koyarak olur. Yumarta ve molotof atmakla, sopalarla özügürlük mücadelesi olmaz. Hepsi ortada ve görülüyor... Bu tür adımlar atıldığı sürece görevi güvenliği sağlamak olan polis de ortaya gereken tavrı koyacaktır.