Turistlerin gezdiği bir salonda yerden yukarı doğru tırmanan canavarlar, Alaaddin'i andıran uçan bir çocuk, kadının üstüne gelen bisikletli bir kalabalık... Hepsi çok gerçekçi gibi gözükse de aslında yetenekli bir sanatçının çizimleri.

İlişkili Haberler


Sokak sanatçısı Kurt Wenner 'Hepimiz herşeyin mümkün olduğu alternetif bir gerçekliğin içine doğru kayıyoruz ya da yeni hayal dünyalarını keşfediyoruz' diyerek yaptığı çalışmalarının ana fikrini açıklıyor.

Sanatçı, göz yanılması sağlayıp baş döndürücü 3 boyutlu çizimler yapmasıyla dünya çapında bir üne sahip oldu. İsviçre, ABD ve İtalya başta olmak üzere birçok ülkenin büyük şehirlerinde çalışmalarda bulundu. 2007'de Londra Waterloo Metro İstasyonu'nu yolcuların bir kanepenin üstünde oturabiliyor gibi gösterdiği çizimiyle oldukça ilgi çekti.

ESKİ NASA ÇALIŞANI
Resim yapmaya 1982'de Roma’da başlayan, özellikle rönesans fresklerinden etkilenen Wenner, Reklam projelerinden arta kalan vaktinde ise efsaneler ve mitler üzerine çizmler yapmayı sevdiğini belirtiyor. Eski bir NASA çalışanı olan Wenner, daha önce gelecekteki uzay istasyonlarını tasarlıyordu.