Resul Dindar sahneye çıkmaktan vazgeçti

Başbakan Davutoğlu’nun katıldığı etkinlikte adı yer alan sanatçı Resul Dindar, sahneye çıkmayacağını açıkladı.

DHA 21.03.2015 - 18:27

Resul Dindar sahneye çıkmaktan vazgeçti


Sanatçı Resul Dindar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı "Biz Birlikte Türkiye'yiz Bahar Şöleni"nde sahneye çıkmaktan vazgeçti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Resul Dindar, Şu ifadeleri kullandı: 

“21 Mart Cumartesi Nevruz Bayramı dolayısıyla İstanbul Abdi İpekçi'de gerçekleşecek olan etkinliğe dair bize, 'Genel Nevruz kutlamasıdır' bilgisini veren ve bugün bilgim dahilinde olmadan farklı bir başlık altında gerçekleşeceğini öğrendiğim etkinlik tamamiyle organizasyonu düzenleyenlerin yanlış bilgi aktarmasından kaynaklanmıştır.

Bahsi geçen etkinlikte yer almayacağımı ve bu durumu yaşamamıza sebep olanlara tavrımı net bir şekilde koyacağımı bilmenizi isterim. Kimseyi yargılamak, kırmak gibi bir niyetim olmadığı gibi belirtmek isterim ki; Hiçbir siyasi parti benim için Karadeniz değerlerimden daha üstün olmadı. Olamaz da. Önemli olan bir tarafa değil, bir duruşa sahip olmaktır.

Düşünce ve kurgu için bilimadamı olmak gerekmez. Önce vicdan sahibi olacaksın. Devletin kurum ve kuruluşlarına saygım, müziğimi evrensel alanlarda var edebildiğim müddetçe varolacaktır."

Söz konusu etkinlikte Resul Dindar'ın yanı sıra Erhan Güleryüz, Funda Arar, Kibariye, Yavuz Bingöl, Mustafa Ceceli, Rafet El Roman, Serkan Çağrı, Rojin ve 7 Cihan kadınlarının sahne alacağı duyurulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...