Reyhan Basravi'nin arkadaşı o geceyi anlattı

16 yaşındaki Reyhan Basravi, Burdur'da bir evde ölü bulunmuştu. Aşırı dozda eroinden hayatını kaybeden genç kızla birlikte uyuşturucu partisine katılan gençlerden ikisi cezaevinde. Serbest bırakılan bir gençse ifadesinde ölümle sonuçlanan o geceyi anlattı.

NTV Haber 03.09.2009 - 18:24

Reyhan Basravi Burdur'da arkadaşlarıyla katıldığı bir ev partisinin sabahında ölü bulundu.

Kızın ölümüyle ilgili birlikte uyuşturucu aldığıı iddia edilen iki arkadaşı tutuklandı.

Aynı partiye katılan ve gözaltına alınıp serbest bırakılan 18 yaşındaki U.D. o geceyi şöyle anlatıyor:

"9 arkadaş birlikte Zafer Mahallesi'nde bulunan eve gittik. Hasan Ali Y. tarafından getirilen eroinden kullandık. Reyhan çok miktarda alıyordu. Gece yarısı ben evden ayrıldım. Bir süre sonra beni tekrar eve çağırdılar. Reyhan diğer odada yatıyordu. Nefes almasını diğer odadan duyabiliyordum. Eroin krizine girmiş ve kendisinde değildi."

Reyhan Basravi aslında 16 yaşındaydı ancak kimliğinde 19 görünüyordu. Çünkü sürekli kaçtığı yetiştirme yurdundan ayrılabilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyütmüştü.

Burdur'da demircilik yapan babası Mehmet Basravi Reyhan'ı kurtarmak için çok mücadele ettiğini söylüyor: "Kızımı yıllardır bu arkadaş çevresinden kurtarmaya çalıştım. Devlet korumasında olsun diye yetiştirme yurduna verdim. Bir süre bu arkadaşlarından ayrı kaldı. Geçen yıl yurttan çıktıktan sonra arkadaşları yine buldu. Eroin kullanıyordu. Savcılarımız yardımcı oldular ve AMATEM'e gönderdik. Bir ay tedavi oldu ama yine arkadaşlarından kurtulamadı. Ben yandım, başka aileler yanmasın... "

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...