Reyhanlı iddianamesi hazır

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırılarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında iddianame hazırlandı. İddianamede 19 sanık hakkında 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 130 kez 22'şer yıl hapis cezası istendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.10.2013 - 11:42

Reyhanlı iddianamesi hazır

TMK 10. Maddesi'yle Görevli Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'ın hazırladığı iddianamede 2'si Suriyeli 33 sanıktan 19'u hakkında "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüsten" ağırlaştırılmış müebbet hapis, 52 kişinin ölümüne sebep olmaktan 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 130 kişiyi öldürmeye tam teşebbüsten 22'şer yıl hapis cezası istendi.

115 sayfalık iddianamede, sanıklardan 14'ü için de "terör örgütü üyesi olmak", "örgüte yardım ve yataklık etmek" suçlarından 15'er yıl hapis cezası talep edildi.

İddianamede eylemi Suriye istihbaratı ile planladığı tespitine yer verilen terör örgütü THKP-C Acilciler Grubu'nun elebaşı Mihraç Ural'ın da saldırılarda bizzat yer aldığı, Ural'ın firari 5 sanıkla Suriye'de bulunduğu bilgisine de yer verildi.

11 Mayıs'ta Reyhanlı'da arka arkaya düzenlenen bombalı saldırılarda, 53 kişi hayatını kaybetmişti.

Sayfa Yükleniyor...