Reyting operasyonu

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında reyting ölçüm şirketleri ile bazı yapım firmalarına operasyon yapıldı. Bazı internet sitelerinin ve ünlü site yöneticilerine ait adreslerin de arama yapılan adresler arasında olduğu belirtildi.

14.12.2011 - 13:47

Reyting operasyonu

Siyaset, medya, futbol derken operasyonlar bu kez reyting ölçüm ve yapım şirketlerine sıçradı.

Reyting ölçümünde usulsüzlük iddiasıyla İstanbul ve Ankara'da 26 adrese eşzamanlı baskın düzenlendi. Şu ana kadar iki kentte toplam 10’a yakın kişi gözaltına alındı.

Reyting ölçümünde usülsüzlük yapıldığı ihbarı üzerine Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı 4 ay önce soruşturma başlattı.

İhbarda adı geçen yapım şirketlerine yönelik olarak 4 ay süreyle yapılan teknik takibin ardından polis, İstanbul ve Ankara'da 26 yerde eşzamanlı operasyon yaptı. Operasyon kapsamında 4 yapım firmasında aramalar sürüyor.

İstanbul’da 2'si kadın 4 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, Ankara’da da Mehmet A. ile Selçuk A, Uğur A. ve Doç. Dr. Uğur Ç'yi gözaltına alındığı kaydedildi. Gözaltıların, aramaların ardından artması bekleniyor.

Soruşturmanın 2500 kişilik denek listesinin para karşılığı yapım şirketlerine sızdırılması ve deneklere para verilip reyting yükseltildiği iddiasına ilişkin yürütüldüğü öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...