Riverlight İngiltere’den önce Türkiye’de satışta

Londra’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi kapsamında Thames Nehri kıyısında hayata geçirilen Riverlight, İngiltere’den önce Türkiye’de satışa sunuldu.

12.03.2012 - 10:40

Riverlight İngiltere’den önce Türkiye’de satışta

Son dönemde Londra’nın en köklü ve en kapsamlı kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde dünyaca ünlü Berkeley St James şirketi tarafından, Thames Nehri kıyısında hayata geçirilen Riverlight Projesi; İngiltere’den önce Türkiye’de satışa sunuldu.

Projenin yatırım danışmanlığını yapan Triangel Property, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen tanıtımla Türk yatırımcısına cazip fırsatlar sundu. Triangel Property kurucusu ve CEO’su Metin Güvener, her yönüyle Türk yatırımcısına hitap eden bir projeyi İngiltere’den önce Türkiye’de tanıtmaktan büyük bir gurur duyduğunu belirterek, Riverlight’ın Türk yatırımcısı için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 6 MODERN YAPI

Projeyle ilgili bilgiler veren Güvener, Riverlight’ın bölgenin en büyük kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirildiğini ve kentsel dönüşüm unsurunun bölgeye kattığı değerin projeye büyük artılar sağladığını belirtti.

Riverlight’ın modern yaşamın tüm gereksinimlerini karşılayabilecek bir mimari anlayış ile yüksek kalitede seçilmiş yenilikçi ve güncel tasarımı ile site sakinlerine büyük farklılıklar sağlayacağını dile getiren Güvener, "Dünyaca ünlü mimar Rogers Strik Harbour tarafından tasarlanan Riverlight, içerideki güneş ışığını maksimize edecek ve dışarıdaki mükemmel nehir manzarasını daire sahiplerine en iyi şekilde sunacak şekilde tasarlanmış 6 modern yapıdan oluşuyor" dedi.

Projede her yönüyle daire sahiplerinin konforu düşünülerek tasarlanan ve büyüklükleri 40 metrekare ile 179 metrekare arasında değişen 42 adet lüks süit, 113 adet 1+1, 418 adet 2+1, 48 adet 3+1, 4 adet elite penthouse ve 42 adet de bahçe teraslı daire bulunuyor.

Riverlight’ın sosyal yaşam anlamında da birçok özelliği ve farklılığı içinde barındırdığını belirten Güvener, projede yediden yetmişe her yaş grubuna ve farklı ihtiyaçlara hitap eden sosyal alanlar bulunduğunu şu sözlerle açıkladı:

“Sitede yaşayanların sosyal aktivitelerini site dışarısına çıkmadan gerçekleştirebilecekleri bir merkez hayat geçirmeyi amaçladık. Bu amaç doğrultusunda daire sahiplerinin evleri ve işyerleri arasında üçüncü bir alan oluşturarak sosyal yaşamı geliştirme, egzersiz yapma ve eğlenme imkânını onlara sağlıyoruz. Bu kapsamda sitede yaşayanlar için özel olarak tasarlanmış olan clubhouse, özel film gösterim odası, sanal golf tesisleri, site sakinleri için bir lounge, bir kütüphane, 15 metre uzunluğunda bir yüzme havuzu ve spor salonu gibi zengin sosyal aktivite alanlarını daire sahiplerinin kullanımına sunuyoruz.”

LONDRA'NIN NEHİR MANZARASI OLAN TEK MODERN PROJESİ

Nehir unsurunu her yönüyle site sakinlerine sunabilmek adına nehir kenarına yürüyüş parkurları, dinlenme alanları ve özel süs havuzları yerleştirdiklerini belirten Metin Güvener, Riverlight’ın alt bölümünde ise daire sahiplerinin şehrin gürültüsünden uzaklaşıp eşsiz nehir manzarası karşısında kahvelerini yudumlayabileceği ve alışveriş yapabileceği ticari alanlar ile günlük ihtiyaçları karşılamak için geniş bir yelpaze sunmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Projede metrekare birim fiyatlarının 8.000 pound ile 13.000 pound arasında değişiklik gösterdiğini de belirten Güvener, "Bu fiyatlar bölgenin yatırım potansiyeli ve kentsel dönüşüm unsuru göz önüne alındığında büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama metrekare fiyatı 10.000 pound olan bir dairenin proje tamamlandıktan sonra metrekare fiyatının 15.000 pound olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle Türk yatırımcısının böyle büyük bir fırsattan yararlanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Riverlight Projesi'nde sözleşme imzaladıktan sonra daire fiyatının %10’luk kısmı, 24 ay sonra da %10’luk kısmı ödeniyor. Kalan %80’lik kısmın ödemesi ise daire teslim alındıktan sonra yapılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...