Rıza Sarraf’ın malvarlığına tedbir kalktı

İstanbul’da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan işadamı Rıza Sarraf'ın malvarlığına uygulanan tedbir kararı kaldırıldı.

Haberler 29.01.2014 - 13:25

Rıza Sarraf’ın malvarlığına tedbir kalktı

17 Aralık’ta düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan işadamı Rıza Sarraf'ın avukatı Şeyda Yıldırım, mahkemeye başvurdu.

Avukat Yıldırım, Rıza Sarraf’ın malvarlığına 21 Aralık'ta tedbir konulması kararına itiraz etti.

İtirazı değerlendiren nöbetçi İstanbul 29. Sulh Ceza Mahkemesi, "hukuksuz" olduğu gerekçesiyle mal varlığına tedbir kararının kaldırılmasına hükmetti.

Mahkemenin bu kararını, soruşturma dosyasında yer alan delillerle tedbir kararının uygulanamayacağı ve Mali Suçları Araştırma Kurulu'ndan araştırma raporu alınmadığı gerekçesiyle verdiği kaydedildi.

Bu arada, mahkemenin bu kararına, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara'nın itiraz ettiği öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten diğer savcılar Ekrem Aydıner ve Mustafa Erol'un da mahkemenin malvarlığına tedbir konulmasının kaldırılması kararını inceledikleri ve karara ilişkin mütalaa hazırladıkları, bu karara itiraz edip etmeyeceklerinin henüz netleşmediği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...