Rize'den, ilk olarak, tartıştığı eşini boğarak öldürdüğü belirtilen bir polis memurunun, 2 çocuğunu da tabancayla vurduktan sonra intihar ettiği haberi geldi.

Polis memurunun, eşinin ve çocuklarından birinin öldüğü diğerinin ise yaralı olduğu belirtilirken, ilerleyen saatlerde, bulgulara göre cinayetleri polis memuru Osman Çağatay Olgun'un değil, eşi Gülseren Olgun'un işlediğinin düşünüldüğü açıklaması geldi.

İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak'taki bir binanın ikinci katındaki olayda, Rize Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Çağatay Olgun, eşi Gülseren Olgun ve oğulları 4 yaşındaki Altuğ Berk Olgun hayatını kaybetti. Yaralı olan 7 yaşındaki Mustafa Gökberk Olgun'un hayati tehlikeyi atlattığı belirtilirken, Rize Emniyet Müdürlüğü'nden olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Emniyet, bulgulara göre, polis memurunun değil, eşinin, kocasını ve 2 çocuğunu vurduktan sonra intihar ettiğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Açıklamada, saat 20.33'te, 155 Polis İmdat telefonuna gelen bir ihbarda, komşu evden silah seslerinin geldiğinin bildirilmesi üzerine olay yerine intikal eden polis ekiplerinin, İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak'taki bir apartmanın 2. katında bulunan eve kapıyı kırarak girdiği ve olay yerinde 1 erkek, 1 kadın ve 1 çocuk olmak üzere 3 ceset ile yaralı bir erkek çocuk ile karşılaştığı belirtildi.

Yaralı çocuğun polis ekiplerince derhal hastaneye intikal ettirildiği kaydedilen açıklamada, ''Olay yerinde, cumhuriyet savcısınca yapılan ilk tespitlerde, Rize Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olarak görev yapan Malatya ili Darende İlçesi nüfusuna kayıtlı Osman Çağatay Olgun (38), Darende ilçesi nüfusuna kayıtlı Gülseren Olgun (28) ve Altuğ Berk Olgun'un (4) öldüğü, Mustafa Gökberk Olgun'un (7) yaralı olduğu anlaşılmıştır.

Yaralı Mustafa Gökberk, derhal hastaneye kaldırılmış ve ameliyata alınmıştır. Alınan ilk bilgilerde, hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavisinin devam ettiği bilgisi alınmıştır.

Olay yerinde, gözle görülen ilk bulgularda, polis memuru Osman Çağatay Olgun'un yan tarafında iki adet ateşli silah yarası, Altuğ Berk Olgun'da birden fazla ateşli silah yarası, Gülseren Olgun'un göğüs üzerinde bir tek ateşli silah yarası ve yaralı Mustafa Gökberk Olgun'da birden fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür.

Görünür bulgulara göre, olayın Gülseren Olgun tarafından gerçekleştirildiği ve daha sonra aynı silahla kendini vurduğu tahmin edilmektedir'' denildi.

Açıklamada, olay yerinde, polis memuruna ait demirbaş silah ve çok sayıda boş kovan bulunduğu belirtilerek, olay ile ilgili kesin bilgilere, yapılan otopsi ve kriminal inceleme sonucu ulaşılacağı kaydedildi.

Olayın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bizzat soruşturulduğu ifade edilen açıklamada, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve polisin meslektaşlarına başsağlağı dileğinde bulunuldu.

Olayın ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından evde yapılan yaklaşık 5 saatlik inceleme sona erdi.

Evden çıkarılan Osman Çağatay ve Gülseren Olgun ile Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan Altuğ Berk Olgun'un cesetleri, Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.