Rize’de Atatürk heykeliyle ilgili paylaşım yapan iki kişi serbest

Rize'de kaldırılan Atatürk heykelinin yerinde poz veren ve fotoğrafı sosyal medyada paylaşan iki kişi serbest bırakıldı.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 28.12.2016 - 12:46 | Son Güncelleme : 28.12.2016 - 12:48

Rize’de Atatürk heykeliyle ilgili paylaşım yapan iki kişi serbest

Rize’de Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak Atatürk heykeline benzer şekilde poz verilmesi tepkilere neden oldu.

Çekilen fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaşan M.K. ile aynı görüntüyü kendi sayfasında paylaşan A.B. gazaltına alındı.

Zanlıların Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen M.K. ve A.B, savcılıktaki ifadelerinin ardından sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Rize meydan alanında bulunan Atatürk heykelinin kaldırılmasının ardından platform üzerine çıkan M.K., Atatürk heykeline benzer şekilde poz vermişti.

M.K., bu fotoğrafı kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaşırken; A.B. de bu paylaşımı "Aha yeni Atanız" şeklinde bir yazı ile yine kendi sayfasında yayınlamıştı.

Zanlılar hakkında, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Kanunu gereğince "Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret" suçundan Rize Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...