Robotik meraklıları İTÜ'de buluşuyor

İTÜ Robot Olimpiyatları 16-17-18 Nisan 2009 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

15.04.2009 - 10:34

Robotik meraklıları İTÜ'de buluşuyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları, 16-17-18 Nisan 2009 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşiyor.

Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe gelişen ve önem kazanan robotik alanına dikkat çekmek ve bu gelişime katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları, hem amatör hem de profesyonel anlamda robotik konusuna ilgi duyanları bir araya getiren bir organizasyon olarak robotiği gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı kategorilerde yarışmaların, ilgi çekici, yenilikçi seminerlerin ve söyleşilerin yer alacağı, birbirinden ilginç robotların sergileneceği, kısacası katılımcıların robotiğe doyacağı dolu dolu üç gün robotik meraklılarını bekliyor olacak.

Türkiye’de öğrenci düzeyinde robotik eğitiminin önemini ve verimini sorgulayan, dünyada olağanüstü hızda gelişme gösteren robotik alanında Türkiye’nin gücünü artırmayı hedefleyen İTÜRO ‘09’da yarışmacılar, Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Gelişmiş Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Silindir Taşıma, Kendini Dengeleyen Robot ve Serbest Kategori başlıklarında yarışacaklar.

www.ituro.org

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...